2020 Gelin Makyajı Nasıl Olmalı

2020 makyaj trendlerindeki şaşırtıcı ve sürprizli uygulamalar gelin makyajlarını da etkiledi, fark yaratmak veya kendi tarzınızı yansıtmak için fırsat kolluyorsanız bu sezon kafanıza göre takılmanın tam zamanı!

Çantanızdaki tüm parlak malzemeleri ortaya çıkarın; metalik farlar, gümüş eyelinerler, kırmızı rujlar var ve tabii ki bol ışıltı 2020’un gelin makyajlarında ön plana çıkıyor. Elbette trendler doğal makyajdan yana olanları da unutmadı…Yok gibi makyajlar ve romantik pembe tonlar ile yapılan monokrom makyajlar da naturel sevenlere hitap ediyor. Bakalım 2020 İlkbahar/Yaz gelin makyaj trendlerinde neler var?

Metalik Ve Gümüş Farlar

Sanırım sezonun en iddialı trendi metalik farların ve gümüş ışıltıların gözlere yansıması. Defilelerde kullanılan şekli ile tüm göz kapağına uygulanan metalik farlar veya gümüş rengi eyelinerler benim için çok marjinal diyorsanız, göz pınarlarına gümüş ışıltılar dokundurabilir veya metalik krem far kullanıp hem trendi yakalayıp hem de kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz.

Kırmızı Ruj

Sezonun ikinci iddialı trendi kırmızı ruj, gerek gelin masumiyeti ile ters düştüğü düşüncesi, gerek uzun düğün gecelerinde koruması zor olduğu gerçeği ile gelinlerin çoğu zaman kırmızı rujdan uzak durmasına sebep olmuştur. Ama hazır moda olmuşken kırmızı severler tutmayın kendinizi; sürün bence… Göz ve ten makyajını daha fresh ve doğal tutarsanız hem masumiyeti kaybetmemiş olursunuz hem de daha modern görünürsünüz, ayrıca kalıcı likit rujlar sayesinde artık dağılma bozulma sorunu en alt seviyelere çekilmiş durumda.

Romantik Pembeler

Masumiyetin rengi pembe tonları oldum olası gelin makyajlarının vazgeçilmezidir ve bu tonlar sezonun trendlerinde monokrom makyaj tarzı ile güncellendi. Bu makyaj tarzı, pembenin farklı tonlarını gözde, yanakta ve dudakta kullanarak yapılır. Burada en önemli kısım, uygulanan tonlamanın birbiriyle ve cilt tonu ile uyumlu olmasıdır.

Doğal Sevenler

Sadelikten hoşlananların tercihi zaten modası hiç geçmeyen nude tonlarda makyaj olacaktır. Göz makyajınızın doğal görünmesini istiyorsanız gözlere derinlik ve ifade vermek için yapacağınız gölgeleri ten rengine yakın tonlardan seçmelisiniz ve renk geçişlerini çok iyi harmanlamalısınız. Ten makyajında tüm uygulamaları ( fondöten, kontur, highlight ) mümkün olduğu kadar az ürün kullanarak cilde iyice yedirmelisiniz ki doğal bir görünüm olsun ve son olarak ten rengine uygun nude pembe/şeftali ruj ile tamamlamak harika sonuçlar yaratacaktır.

Hamiyet Akpınar-Makyaj Sanatçısı

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.