2019 İlkbahar / Yaz Aksesuar Trendleri

Eskiye dönüşü iliklerimize kadar hissedeceğimiz aksesuar trendlerinden haberdar mıyız? Hangilerini severiz, uygularız bilemem ama önümüzdeki sezon adından çok söz ettirecek trendler var gibi görünüyor.

Özellikle devasa büyüklükte ki şeyler, giyimde de aksesuarda da mevcut. Sizin için 2019 İlkbahar/Yaz sezonu aksesuar trendlerini yazdım. Hadi birlikte göz atalım!

Tozlu Raflardan, Çağa Ayak Uyduran Çantalar

Beyaz Çanta

Modernize edilmiş bu çantaları sevmemek mümkün değil! Sezonu için oldukça ideal büyüklükteler. Yazlık tril tril elbiseler giyip elimize böyle tatlı çantalar alıp gezinsek, kendimizi nostaljik filmlerden fırlamış gibi hissebilir miyiz? Peki, bu çağın karmaşasından kopabilir miyiz? Bilemiyorum ama denemeye değer bir trend gibi görünüyor. Bakalım bu yaz kendimizi böyle çantalarla hayal edince, dışarıda kopan fırtınalardan sıyrılabilecek miyiz? Ah keşke…

Stilinize Eğlence Katacak: Tüyler

Siyah Tüylü Terlik

Minik dokunuşlarla stiline renk katmayı sevenlerden misiniz? O zaman bu trendi çok seveceksiniz. İster ayakkabı ister çantalarda kullanabilirsiniz. Renk renk olmaları sebebiyle o gün tercih ettiğiniz giysilere göre uyarlayabilmek mümkün görünüyor. Peki biz bu tüyleri, hayatımıza ne kadar katabileceğiz? Siz kendinizde nasıl kullanmayı hayal ediyorsunuz? Hadi biraz hayal gücümüzün sınırlarını beraber zorlayalım!

Boyumuzdan Büyük Çantalar

Büyük Çanta

Kimimiz minik çantalarla gününü geçirebilirken, kimimiz kocaman çantalara sığamaz olduk! Sığamadıkça, dakikalarca büyük çantaların içinde hep bir şeyler arayıp duruyoruz. Bir de zamanlamaları manidar oluyor bu anların. Peki markaların buna çözümü ne oldu? ‘’Büyük çantayı al ama transparan olsun, eşyalarını kolay bul’’ dedi! İyi mi etti? Tartışılır. Çantamın içindekileri kim niye görsün modundan bir türlü çıkamayan benim gibi tipler dışında, bu trendi çok sevenler de olacaktır. Eh ne diyelim? Gözünüz aydın. Önümüzdeki sezon, transparan çantalar garipsenmeyecek. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz!

Süslenen Saçlar

Saç Aksesuarları

Saçları süslemek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı! Hem pratik hem stil sahibi göstermesi açısından, çok beğendiğim bir trend oldu. Hatta biz becerikli ellerimizle kendi saç bantlarımızı yapabiliriz. Bir Prada olamasak da, kendi stilimizi yansıtması için deneyebiliriz!

Gözleri Sevindiren: Mule

Mule

Terlikleri çok sevenler parmak kaldırabilir mi? Şıpıdık terliklerden, Mule terliklere boyut atlayan önce kendimi sonra siz sevgili okurlarımı canı gönülden tebrik ediyorum. Önümüzdeki sezon çok daha fazla göreceğimiz topuklu terlikler annelerimizi de sevindirecek. ‘’Düz taban giyme!’’ uyarısını siz de benim gibi çok duyuyorsunuzdur itiraf edin! Yalnız olmadığım hissi, bu terlikleri daha da çok sevdiriyor.

Doğal Dokular

Sarı Püsküllü Çanta

Jacquemus dev hasır şapkasından sonra, çantaya taşınan bu doğal dokulu çantaları plajlarda çok göreceğimiz aşikar! Sokaklarda da görmeyi isterdim ben. Düz beyaz bir elbiseye böyle çantalar takmak tarz gösteren bir aksesuar olabilir. Lütfen, fenomenler bu çantalarla boy göstermeden ’’biz bilmiyorduk, bilsek hemen alırdık demeyin’’Söylüyorum şimdiden!

İki Çanta Birden

İki Çanta Birden

Yazarken fark ettim ki önümüzdeki sezonun trendlerini baya hevesle bekliyorum. Çünkü bu ikili çanta işi özellikle öğrenciler için çok iyi değil mi? Hani eşyan çoktur, ama sen küçük çanta takmak istersin. Kombinine de o uyar. Ama mecbur büyük çantalara yönelirsin. Eh, sağ olsun global markalar bizi yine düşünmüş ve sen iki çanta tak bu ikilemden kurtul demiş! Tabii, birini zor muhafaza ederken, bu kadar yükü nasıl kaldıracağız sorusu, cevabını veremediğim bir konu olarak kalsın. Siz de bu kısmı görmemezlikten gelip, beni gülümsetebilirsiniz!

Büyük Güneş Gözlükleri

Dev Gözlükler

Önümüzdeki sezon güneşe karşı mega camla önlem alan bu gözlükler, bana kayak yapan insanları hatırlatıyor daha çok. Yazın burnumun üstünde bu kadar ağırlık ister miydim? Bilmiyorum Ama podyumlarda güzel gözüküyor. Bunun hatırına kullanmasam da, görmekten rahatsız olmayacağım sanırım.

Bel Çantaları

Bel Çantası

Bel çantaları tabii ki etkisini tüm hızıyla devam ettiriyor. Sportif görünümün yanı sıra elegan olmaya da adaylığını koydular. Kullanışlılığı modeline göre değişir. Ama eşyaları koruma altına aldığı aşikar. Hırsızlar, kusura bakmayın. Moda bizi seviyor!

İclal Çapoğlu

Moda Tasarım öğrencisi olan İclal Çapoğlu, moda dünyasındaki gelişmeleri, trendleri takip etmeyi sever. Sanata da oldukça ilgi duyan yazarımız, Aysha.com.tr'de bu konularda yazılar yazıyor.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.