60’ların Özgün Stili Academia’nın Kendinden Emin Tarzıyla Buluşuyor

 

Academia 2023 İlkbahar/Yaz Kadın Koleksiyonu, 60’ların özgün karakteri ve romantizmini Academia’nın kendinden emin duruşu ve feminen tavrıyla bir araya taşırken markanın yaratıcı ruhunu ayrıntılarda gizliyor.

Üç farklı tema etrafında şekillenen koleksiyonun ilk grubunda, dönemin stil ikonu Jane Birkin’in eforsuz zarafeti Academia’nın yenilikçi çizgisiyle yorumlanıyor. Mikro boyutlarda retro papatya motiflerinin transparan dokulara dönüştüğü minimal formda elbiseler ve logolu sweatshirt’lerle tamamlanan etekler bu temanın dikkat çeken tasarımları arasında yer alıyor. Denim on denim görünümlerde yırtmaçlı yüksel bel pantolonlara büstiyerler, kusursuz bir terzilik eseri olarak karşımıza çıkan nötr renkte takımlara siyah bralet’ler eşlik ediyor. Ayarlanabilir kuşak detayı ve sıra dışı kesimleriyle öne çıkan ceketler ve sezonun “it” parçaları arasında yer alan dökümlü kargo pantolonlar, iddialı görünümlerin yeni oyun kurucuları olarak karşımızda. Denim ve plaj koleksiyonlarındaki tasarımları dekore eden monogram desen, yeni sezonda yalın grafiğiyle dikkat çekiyor.

Koleksiyonun bir diğer yapıtaşı, avokado yeşilinden açık mavi ve toz pembeye uzanan soft renkleri ve çok yönlü siluetleriyle öne çıkan ikinci grubu. Örmeden deriye, ketenden jersey’e farklı dokuların buluştuğu bu grupta, vücuda yakın formlar ve ultra yumuşak akıcı kumaşlardan güç alan tasarımlar sunuyor. File bluzlar,  jersey elbise ve takımlar, keten gömlek-şort takımlar; ekru deri biker ceket ve buz beyazı deri trençkot gibi sezonun yıldız parçalarıyla bir arada.

Koleksiyon, üçüncü grup kapsamında sunulan retro-modern sıcak yaz görünümleriyle tamamlanıyor. Artistik bir yaklaşımla ele alınan soyut ve somut çiçek desenleri canlı fuşya, turuncu, yeşil gibi parlak tonlarla enerji artırıyor. Blok renkleriyle dikkat çeken delik işi triko elbiseler, boxer stili poplin şortlarla tamamlanan oversize gömlekler yaz için kusursuz gündüz görünümlerine dönüşüyor. Cut-out detaylı maksi elbiseler ve tropikal çiçek desenleriyle göz alan mini elbiseler ise gün batımı partileri için mükemmel seçim.

Aysha

Muhafazakar Moda ,Tesettürlü Bayan Kombinleri ,Kadın Sağlığı konulu aysha.com.tr sitesinin yöneticisidir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın