Alışveriş Merkezlerinde Sevgililer Günü Hareketliliği!

Tüm dünyada kutlanan sevgililer gününün yaklaşması, alışveriş merkezlerinde yeni bir hareketliliğe neden olmuş durumda. Özellikle AVM’lerde ve sosyal medya üzerinden kurulan butik mağaza hesaplarında sev gililer gününe özel kampanyalar yer alıyor. Bazı kesim sevgililer günü için tuzak şeklinde yorumda bulunurken, sevgililer ise bu özel günü kutlamadan geçmek istemiyor. Özellikle kadınlar, sevdikleri erkekler tarafından hediye ile hatırlanmak istiyor.

Sadece alışveriş merkezlerinde değil, devlete bağlı kuruluşların bazıları da sevgililer günü için özel bir kampanya hazırlamış durumda. Yurt içerisinde müzelere giriş sağlayan müze kart sevgililer gününe özel bir tasarımla baştan yapıldı. Turizm bakanlığı bu hamleyi, iyi bir hediye olabileceği düşüncesi ile oluşturdu. Eğer siz de sevgiliniz için kültürel değerleri gezerek katkıda bulunmak istiyorsanız ona sevgililer günü temalı müze kart almanız mümkün.

DEV MARKALARDA ÖZEL KAMPANYALAR!
Eğer sevgilinize kıyafet almayı planlıyorsanız dev markalar da bu özel gün için harekete geçti. Örneğin Beymen’den bahsedecek olursak erkek ve bayan kıyafetleri için özel indirimler uygulanmakta. Anında indirim fırsatıyla sunulan ürünlerde çoklu alımda ise ek avantajlar mevcut.

İNTERNET ALIŞVERİŞLERİ ÖN PLANDA!
Bir çok kişi hediye tercihini alışveriş mağazalarında dolaşmak yerine internet üzerinden gerçekleştiriyor. Neredeyse tüm markalar online alışveriş imkanı sunuyor. Hal böyle olunca mağaza mağaza gezmek yerine internetten sipariş vermek mümkün. En büyük avantaj ise gecikme ihtimalinin olmaması. Çünkü sevgililer günü için verilen siparişlerin hepsi sevgililer gününe yetiştirilecek şekilde kargoya veriliyor.

Diğer yandan sevgililer günü için mağduriyet yaşayabilecek tek bir kitle var. O da yurt dışından ürün siparişi verenler. Çin’deki domuz yılı sebebiyle yurt dışı siparişleri gecikmeli gelecek. Eğer şu sıralar yurt dışından aldığınız ürün elinize ulaşmadıysa bilmenizi isteriz ki sipariş verdiğiniz ürün sevgililer günü sonrasında elinize ulaşacak.

Elif Üner

Aysha Yazarı Elif Üner, özel koleksiyonlar ve galeriler için çalışmalar yapmaktadır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.