Allık Nasıl Sürülür: Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler

Bu makalemizde sizlere allık nasıl sürülür, nasıl seçilir ve nelere dikkat etmemiz gerekir konularını madde madde işledik.

Önerilerimizden ilki, bronzlaştırıcı pudralar yaz aylarında allığın yerini tutabilir. Görünümünüze sağlıklı bir bronzluk kazandırmak için saç diplerine, buruna ve çeneye olduğu kadar elmacık kemiklerine de sürülebilirler.

Allık Nasıl Sürülür

İyi kullanıldıklarında pek çok rol üstlenebilen allıklar artık jel ve krem şeklinde satışa sunuluyor. Bir allık ister büyüleyici bir etki bırakmak üzere sürülmüş olsun ister soğuktan kızarmış gibi doğal bir etki bıraksın, gözden kaçırılmaması gereken tek şey var: Yanaklarınızda ki renk cildinizin bir parçası gibi durmalı, üzerine kondurulmuş bir leke gibi değil.

Yüz Tipine Göre Allık Nasıl Sürülür

Resimde de gördüğünüz gibi yüz tipine uygun allık nasıl sürülür inceleyebilirsiniz.

Allık Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşin en zor tarafıysa doğru allığı seçmek. Eğer yüz pudrası kullanıyorsanız o zaman toz bir allık kullanmalısınız; fondötenin üzerine krem allığı tercih edin. Çıplak, nemlendirilmiş bir cilde ise jel olanını deneyin. Renklerin bolluğu seçimi zorlaştırsa da gül pembesi ve şeftali çoğu kadın için uygundur. Bu tonlar cildin doğal rengini belirginleştirir ve allık fırçası kullanmada usta değilseniz hatalarınızı affeder. Muhafazalarının içinde çok parlak duran tonlardan cesaretiniz kırılmasın; elmacık kemiklerinin üzerine sürülen tek bir dokunuşla zarif bir görüntü elde edebilirsiniz.

” Allığın amacı yüzünüze renk vermektir, onu yeniden şekillendirmek değil! “

Günümüzde makyaj demek kendinize dürüst olmak demektir. Bu yüzden makyaj yaparken en zayıf hatlarınızı gözden kaçırmak için en güzellerini abartmalısınız. Doğru uygulandığında allık sağlıklı bir pembelik verir. Yorgun bir yüzü saniyeler içinde canlandırır ve muzip elmacık kemikleri yaratır.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.