Amatörler İçin Kayak Yaparken Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Kayak Malzemeleri Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kışın en çok sevilen sporlar arasında yer alan kayak, 7-70 bütün cinsiyet ve yaş gruplarının severek yaptığı ve bir defa yapmaya başladıktan sonra her yıl kış mevsiminin gelmesini dört gözle beklediği aktivitelerden biridir. Her yaşa ve her isteğe göre bir kayak sporu olmasından dolayı kayak severler kendilerine göre aktiviteleri rahatlıkla seçebiliyor. Kayak sporunun da diğer sporlar gibi farklı seçenekleri var. Dolayısıyla kullanılan malzemelerde bu alanlara göre seçilmelidir. Kayak yaparken hangi malzemelerin kullanılacağını öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz. Hadi Başlayalım!

amatörler için kayak yaparken kullanılan malzemeler nelerdir
amatörler için kayak yaparken kullanılan malzemeler nelerdir

Kayarken yaşadığınız heyecan, vücudunuzun salgıladığı endorfin ve adrenalin, aldığınız zevk ve yaşadığınız mutlulukla kendinizi son derece özgür hissedersiniz. Beyaz karların üzerinden kayabilmek için bütün malzemelerin tam olması oldukça önemli. Ancak başlangıç seviyesinde çok fazla malzemeye ihtiyaç yok.

Kayak İçin İlk Aşamada Gerekli Malzemeler

  • Kayak
  • Kayak batonu (dengede kalmak için kullanılan bastonlar)
  • Kayak ayakkabıları

Kayakta kullanılan diğer temel malzemeler; Mont, pantolon, içlik, çorap, gözlük, polar üstler, eldiven, bere, maskedir. Kayak sporunda kullanılan bu kıyafetlerin özel malzemelerden üretilmiş olması ve kayak sporuna uygun şekilde tasarlanması önemlidir. Temel kayak malzemelerinin dışında bu malzemeleri destekleyen diğer aksesuarlar ise; kayak kaskı, geniş görüş açısı ergonomik dizaynı ve kırılmaz cama sahip güneş gözlüğü, güneş kremi, sakatlanmalardan koruması için diz ve bilek koruyucularının olması gerekir.

Bütün bunların dışında kayak yaparken olmazsa olmaz kayak malzemelerinden biri kayak takımlarıdır. Kayak botları ve kayaklara bağlamalarla kayak takımı oluşuyor. Ancak bağlamaların kayaklarınıza doğru monte edildiğinden emin olun. Kayak takımının son parçası olan batonlar, kayakta dengenin sağlanması için önemlidir.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.