BAHARIN ENERJİSİYLE BAŞTAN AŞAĞI YENİLENİN!

İlkbahar-Yaz sezonu başlarken bakımlı ve güzel görünmek her kadın için önem taşıyor. Kış mevsimin bıraktığı soğuk etkilerden kurtulabilmek ve bahar tazeliğini yansıtmak için hem cilt hem de el, ayak ve tırnak bakımına özen göstermek gerekiyor. Işıl ışıl görünmek ve sağlıklı, parlak, genç bir ciltle bahar sezonuna merhaba demek isteyenler için tepeden tırnağa bakımın tam zamanı olduğunu belirten Chic Nail Beauty and Cosmetic’in kurucusu Burcu Güzel Davud, özel bakım tüyolarını anlattı.

’’ÖNCELİĞİNİZ TAZE VE IŞIL IŞIL BİR CİLT OLMALI’

Göz alıcı ve taze, canlı bir görünüm için önceliğin cilt bakımı olduğunu belirten Burcu Güzel Davud, ‘’Cilt bakımının amacı sadece güzel görünmek değil; aynı zamanda ruh ve beden sağlığımızı korumaktır. Sağlıklı görünen bir cildin verdiği özgüven ve moral ile kendinizi daha canlı ve genç hissetmeniz mümkün. Cildimizin ihtiyaçlarını bilmek doğasını anlamak ve doğru ürünle doğru uygulamayı yapmak çok önemli. Bu konuda uzmanlardan mutlaka destek alınmalı. Cildinizin ihtiyaçlarını anlamak ve cilt tipinize uygun ürünler ile doğru bakımın uygulanması yüzünüzde ışıl ışıl bir parlaklık bırakacaktır. En önemli noktalardan biri güneş koruyucu ve nemlendirmedir. Güneş ışığını doğrudan almak cildin erken yaşlanmasına sebebiyet verir. Bu yüzden mutlaka güneş koruyucu kullanılmalı ve cildin nemlendirilmesine özen göstermek gerek. Bunların yanı sıra aynı özeni teninize de göstermelisiniz. Batık ve ten üzerinde ki pürüzlerden kurtulmak için düzenli olarak peeling yapmanız, nemlendirici losyon, yağ ve kremleri kullanmanız gerekir’’ dedi.

 

‘’BAHARIN RENKLERİ TIRNAKLARDA OLACAK’’

İlkbahar ve yaz aylarında düzenli manikür ve pedikür yaptırmanın önemli olduğunun ve doğru yerde, kaliteli malzeme ile işlem yapılması gerektiğinin altını çizen Burcu Güzel Davud, ‘’Neredeyse her kadının güzellik rutini arasında bulunan, tırnaklara doğru manikürü uygulamak ilk önceliğimiz. Bakımlı ve güzel görünen eller için tırnak bakımı büyük önem taşıyor. Tırnak etlerinin yapısına bağlı olarak doğru törpü şeklinin tercih edilmesine dikkat edilmeli. Kış soğuğundan oldukça etkilenen ellerimize bakım yapmamız gerekir. Özellikle tırnak etlerini yumuşatıp nemlendirme açsından peelingleri tercih edebilirsiniz. Ellerinizi sık sık nemlendirmeyi de unutmamak gerekir’’ ifadelerini kullandı.

Tırnak bakımında bu noktada protez tırnak işlemi ile istenilen, hayal edilen tırnak şekli ve modeline sahip olmanın da mümkün olduğunu da belirten Davud, ‘’2023 yılının rengi seçilen Viva Magenta İlkbahar-Yaz sezonunda en çok tercih edilen oje rengi olacak.   Rengin tonu moda dünyasına enerji, neşe ve dinamizm katıyor. Baharın getirdiği enerjiyi tırnaklara yansıtmak için oldukça ideal. Tırnaklarda farklı renkleri buluşturan desenler ve göz alıcı nail artlar da en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Gökkuşağı renklerinin her tonu kullanılırken neon renkler ve renkli frenchler en sevilen modeller arasında. Tabi son kararı kişinin kendi zevk ve seçimleri belirliyor. Biz bu noktada trendden ziyade kesinlikle müşteri isteğine önem veriyoruz. Kaliteli malzemeler ile ürettiğimiz kendi ojelerimiz, peeling ve banyo tuzlarımızı müşterilerimize öneriyoruz. Uzmanlarımız kişiye özgü bakım tüyoları ve ihtiyaca yönelik yönlendirmeleri yapıyorlar.’’ diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

 

Aysha

Muhafazakar Moda ,Tesettürlü Bayan Kombinleri ,Kadın Sağlığı konulu aysha.com.tr sitesinin yöneticisidir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın