Bu Hafta 7 Film Vizyona Girdi!

Sinema severler bu hafta birbirinden farklı ve yeni filmle karşılıyor. Yurt dışında gösterime giren fakat Türkiye’ye henüz gelmemiş filmler de bunlardan bazılarını oluşturuyor. Vizyona giren toplam 7 filmin 4 tanesi yerli. 3 Tanesi ise yabancı film olarak izleyicilerle buluşuyor.

Gösterime giren filmler arasında Oscar’a aday gösterilen filmlerin de olduğunu belirtmek gerekir. Eğer bu hafta sinemaya gitmeyi planlıyorsanız 7 film arasında tercih yapabilirsiniz.

Tez: 13 Gece
Yerli korku filmi ne kadar başarılı olduğumuz tartışılsa da dünyanın bir çok ülkesinde Türk yapımı korku filmler yayınlanmakta. Bunların arasına Tez 13 Gece filmini de eklememiz gerekiyor. Taylan Işıklar tarafından yönetilen film genç bir kızın hikayesini barındırıyor.

New York in New York
Üç kişinin hayatının kesiştiği noktadan itibaren yaşamı konu alan film yerli ve vizyona giren filmler arasında en fazla dikkat çekenlerden. Bir kaza sonrası şans eseri karşılaşan üç kişinin hayatı sizi etkileyecek.

Döndüm Ben
İlişki içerisinde farklı duygular yaşayan bir çiftin hikayesi. Bir tarafta evliliği bitirmeyi düşünen adam, diğer tarafta ise evliliğini çocuk yapma fikriyle daha da kuvvetlendirmek isteyen kadın. Yerli yapımlar arasında etkileyici bir film olarak öne çıkıyor.

Sibel
İlgi uyandırıcı filmlerden biri de Sibel filmi. 71. Locarno Film Festivalinde Oscar alabilecek bir film olduğu yönünde görüşler hakimdi fakat olmadı. Türkiye ile birlikte üç farklı ülkenin ortak yapımı olan Sibel, listenize eklenecek filmlerden biri.

Vizyona giren 3 yabancı film ise Ölüm Günün Kutlu Olsun 2, Git be Abi ve Karlar Kraliçesi 4: Sihirli Ayna şeklinde.

Sibel Yücel

Edebiyat, Sinem ve Tiyatro düşkünlüğü ile bilinen editörümüz Sibel Yücel, Kültür ve Sanat kategorisinde deneyimlerini paylaşırken Kültür ve Sanat Dünyasındaki gelişmeleri okuyucularımıza aktarır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.