Büyük Burun Makyajla Nasıl Kapatılır: Büyük Burun Makyajı

Eğer iri ve büyük bir burna sahipseniz ve burun estetiği ameliyatından korkuyorsanız büyük burun makyajı yaparak burnunuzu daha ufak ve güzel gösterebilirsiniz. Sizlere büyük burun makyajı nasıl yapılır? ve bazı makyaj hileleri ile açıklamaya çalışalım.

Büyük burun makyajı nasıl yapılır?

Bildiğiniz gibi biz kadınlar makyajı hem güzel görünmek hemde yüzümüzdeki bazı kusurları kapatmak için yaparız. Genel olarak yüz için kullanılan makyaj türünün amacı budur.

Yüz makyajı yaparken kullandığımız renk tonları ve ışık gölgeleri ile yüzümüzdeki kusurları toplayarak makyaj hileleri ile kusurlu bölgelerin daha iyi gözükmesini sağlayabiliriz. Özellikle makyaj hilelerinde kullanılan yöntemlerden bir tanesi de yüz bölgesindeki kusurları koyu renklerleve gölgelerle geri iterken yüzümüzde bulunan ve güzel görünen yerleri de açık renkler kullanarak ön plana çıkartabiliriz.

Büyük burun makyajı

Burun yüzümüzde simetri olarak tam ortada bulunur ve en dikkat çeken uzuvlardan bir tanesidir. Burun her insanda farklı olabilir. Bu burunlar bazen iri , bazen çok küçük bazende kemikli burunlar olabilir. Burun öyle bir uzuvdur ki her yüze farklı bir ifade biçimi verir.

Ancak bu burunların içerisinde çok iri ve geniş bir buruna sahipseniz bundan rahatsızlık duyabilirsiniz. Ancak bu durumu çok problem etmenize gerek yok. Çünkü bu tip durumlarda makyaj hilelerine başvurarak bir derecede olsa bu problemi ortadan kaldırabilirsiniz. Bunun için doğru tekniği bilmeniz yeterli olacaktır.

İri ve kemerli burun makyajı

Burnunuz kemikli bir burunsa burnunuzun üst kısmına cilt tonunuzdan iki ton daha koyu bir fondöten kullanabilirsiniz. Fondöten yerine dilerseniz burada kapatıcı da kullanabilirsiniz. Burnunuzun yanlarına ise cilt tonunuz ile aynı renkte fondöten kullanabilirsiniz.

Ancak fondöteni cildinize iyi yedirmeniz gerekmektedir. Yedirdikten sonra burnunuzun yanlarına hafifçe yayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta ise burnunuzun iki yanından çok aşağıya inmeyin.

Uzun ve Kemerli buruna makyaj

Burnunuz uzun ve kemikli bir yapıya sahipseniz diğer burun makyajına göre biraz daha farklı bir yöntem kullanmak gerekiyor. Bunun dışında kaşlar biraz daha aşağıya çekilerek burnunuzu daha kısa gösterebilirsiniz.

Kemerli ve düşük burun makyajı

Eğer kemikli ve düşük bir burna sahipseniz burada yapmanız gereken makyaj hilesi burun yüzeyine sürülecek koyu bir kapatıcıdır. Bunun dışında burnunuzun uç kısmına da aşağıdan başlayarak koyu bir renk kapatıcı sürebilirsiniz. Kapatıcıyı iyi bir şekilde dağıtmayı unutmayın. Bu şekilde burnunuz daha kalkık gözükecektir.

Geniş burun makyajı

Geniş bir burun yapısına sahipseniz yapmanız gereken burnunuzun her iki yanına ve burun kanatlarına koyu renkte bir kapatıcı sürerek gölge verebilirsiniz. Bunun dışında parmaklarınızın yardımı ile yanaklarınıza doğru dağıtabilirsiniz. Hemen devamında burnunuzun üst kısmına cildinize uygun tonda fondöten kullanabilirsiniz. Bu şekilde geniş olan burnunuz daha ince gözükecektir.

Geniş burna sahip olan kişiler aynı zamanda göz ve dudaklarına makyaj yaparak burnu daha geri plana iterek dudak ve gözlerini ön plana çıkartabilirsiniz. Dudaklarınıza özellikle dudakları dolgun göstermek burnunuzu daha ince gösterecektir.

Küçük burunlara makyaj önerisi

Eğer küçük bir burna sahipseniz ve burnunuz yüzünüze göre küçük kalıyorsa burnunuzu açık renkler ile aydınlatarak öne çekebilir ve küçük olan burnunuzu yüzünüze oranla biraz daha büyütebilirsiniz.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.