Christy Turlington Çeyrek Asır Sonra Yeniden Podyumda!

Eğer bir meslek sahibiyseniz ve icra ettiğiniz mesleği bırakıp yıllar sonra yeniden mesleğinizi yapmak istediğiniz zaman bu bir cesaret isteyecektir. Eğer bir modelseniz bu daha fazla cesaret ister. Çünkü aynı fiziği koruma ihtimaliniz oldukça düşük. Bahsettiğimiz süre çeyrek asır kadar bir zamanı işaret ediyorsa bu daha da korkutucu olabilir. Christy Turlington ise bunu bir korku olarak nitelendirmeden cesur bir davranış gösterdi.

Christy Turlington Yeniden Podyumda!

Christy Turlington, dünyanın 90’lı yıllarda tanıdığı en iyi modellerden biriydi. Son olarak 1993 Yılında podyumda defileye çıkan ve o yıllardan sonra daha çok modanın tasarım alanında yer alan ünlü model, 50 yaşında olmasına rağmen defileye katıldı ve geçmişten bir şey kaybetmediğini gösterdi. Düzenlenen bir defilede yer alan Turlington, 26 yıldır podyuma çıkmamıştı. Gerek kendisi gerekse izleyenler için ilginç bir deneyim sunan ünlü model erken emekliliğe ayrıldığını söyledi.

Bir ay önce 50. Yaşını kutlayan Christy Turlington adeta bu defileyle 50. Yaşını kutladı da diyebiliriz. Bunun kanıtı ise sosyal medya hesabından gönderdiği bir paylaşım. Podyuma çıkmayı bıraktığı günden sonra çok fazla düşünmediğini fakat bu yakın dönemde kendisine erken emekli olmayla ilgili sorular sorduğunu ve yanıt alamadığını ima etti. Podyuma yeniden çıkmasında kızının da emeğinin olduğunu, kendisine ilham verdiğini de paylaşmaktan çekinmedi.

Dünya’nın diğer ülkelerinde son dönemlerde ileri yaşta olmasına rağmen bazı markaların 50 yaş üzerinde modellerle anlaşma yaptığına şahitlik etmiştik. Christy Turlington’da önümüzdeki günlerde bu isimler arasına katılarak bir markanın yüzü olabilir.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.