Cildinizin Yaşlanmasına İzin Vermeyin!

Kadınlar için cildin yaşlanması, sadece görsel olarak değil psikolojik olarak da sorunlara yol açıyor. Bu yüzden cildinize mutlaka zaman ayırın ve fayda sağlayacak bakımlar yapın.

Cilt bakımı için günümüzde doğal tarifler çok sayıda yer alırken, güzellik merkezleri ise çok daha profesyonel şekilde uygulamalar yapabiliyor. Eğer vaktiniz varsa evde uygulayacağınız maske ve bakım kürleri bile cildinizde fark yaratır. Tabi cildiniz için doğal maskelerin yanı sıra tükettiğiniz gıdalar da cildinizi olumsuz etkileyebilir. Güzel ve bakımlı bir cilt için tek öneri maske veya cilt üzerine uygulanacak kimyasal işlemler değil, sağlıklı bir beslenme programına sahip olmak gerektiği…

Uzmanlar iyi bir cilt için mutlaka spor egzersizleri yapılmasını öneriyor.  Egzersizler vücuttan toksinlerin atılmasına faydalı olup cildi pozitif yönde etkiliyor. Beslenme programınız ise yine cilt için etki gösteren bir diğer detay. Sağlıksız, kızarta ağırlıklı gıdalar tüketmeniz halinde cildin doğal nem ve yağ dengesini bozup, hasara yol açabilir.

Cilt Bakımı Psikolojiyi de Etkiliyor

Cildiniz için yapacağınız bakımın sizi sadece güzelleştirdiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Cilt bakımı yaptıran kadınların her daim psikolojik olarak kendilerini daha bakımlı ve iyi hissettikleri kanıtlanmıştır. Bu yüzden özellikle moralsiz ve keyifsiz olduğunuz zamanlarda cildiniz için bakım yaptırabilirsiniz. Ayda bir kez veya belirleyeceğiniz periyotlar halinde güzellik merkezlerinde kusursuz bir bakım yaptırmanız mümkün.

Günümüzde cilt bakımı için ödeyeceğiniz ücretler çok yüksek değil. Fakat cildinize ve psikolojinize sağladığı faydayı da düşünecek olursak miktar ne olursa olsun cildiniz için zaman ayırmanızı tavsiye ederiz.

Pelin Bozdağ

Üsküdar Üniversitesi Medya Ve İletişim Sistemleri son sınıf öğrencisi olan Pelin Bozdağ, sitemizde moda, trend, kültür-sanat alanlarında yazılar kaleme almaktadır. Bozdağ, gittiği kültür sanat etkinliklerini Aysha okurları ile paylaşmayı sever.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.