Cilt Beyazlatma Nasıl Olur: Cilt Beyazlatma Yöntemleri Neler?

Hepimizin cilt rengi farklılık göstermektedir. Kimimiz sarışın, kimimiz kumral, kimimiz esmer. Biz bayanlar biraz daha kendimize itina gösterdiğimiz için bazı konularda takıntılarımız vardır. Esmer olan kişi aynada kendini biraz daha açık tenli göstermek için fandöten pudra ile kapatmaya çalışır teninin rengini.

Cilt Beyazlatma Doğal Yöntemler

Oysa doğal yollarla cildimizi hiç kimyasallarla kapatmadan yapacağımız bir kaç basit yöntem bizim bu problemimizi emin olun çözecektir. Şunu aklımızdan hiç çıkarmıyalım Tabiat ana bize her derde deva şifalar veren bitkileri sunmuştur. Bu mucizevi bir olgudur.

İlk başta yüzümüzü doğal sabun olan zeytinyağlı sabunla yıkamalı kurulurken nazik kurulamalıyız. Sevgili bayanlar hepinizin de bildiği gibi cildimiz havayla temas ettiği müddetçe parlaklığını kaybetmeyecektir. Hiç inkar etmeyelim yüzümüze bir sürü krem, fondöten, pudra sürerek havayla olan temasını keserek zemini kendimiz hazırlarız.

Evde Uygulayabileceğiniz Cilt Beyazlatma Kürleri

Evde kendinizin uygulayacağı basit bir kaç kürle cildinizin nasılda beyazladığını farkedecek ve mutlu olacaksınız. Anneannelerimizin vazgeçilmezleri arasında olan lavanta emin olun 15 gün boyunca yapacağınız bu kürle cildinizin hem açıldığını hem de lekelerden kurtulduğunuzu görecek ve arkadaşlarınız tarafından farkedileceksiniz.  Bir tutam lavantayı bir buçuk su bardağı suda on dakika kaynatınız.

Kaynatma esnasında sıcaklığı sabit tutup süre dolunca süzün ve ılımaya bırakın.  Onbeş gun akşam yemeklerınden iki saat sonra için aynaya baktığınızda cildinizin beyazladığını, parladığını farkedeceksiniz.

Hepimizin kolaylıkla bulabileceği domates kürü, Domatesin kabuklarını soyup blendırda çekin. suyunu süzgeç yardımıyla ayırın beyaz un ekleyerek koyu bir kıvama getirip göz ve dudaklardan uzak tutup 15 dakika bekletip yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Cildinizdeki beyazlamayı farkedeceksiniz.

Diğer bir yöntem 35 dakika cildinize sürüp bekleteceğiniz en pratik yöntem. Yumurta akını yüzünüze sürün ve yıkayın. Göz dudak çevresinden uzak tutma kaydıyla.

Evet; cildinin renginden hoşnut olmayan bir tonda olsa açılsın diyen hanımefendiler kremlere büyük meblağlar yatırmanıza hiç gerek yok. Allah zaten tabiat ananın bağrında saklamış mucizeleri. Hem ucuz hem organik. Cildime alerji yapar mı ? diye hiç düşünmeden yapabileceğiniz kürlerle farkı aynada kendinizi seyrederken göreceksiniz. Aynalara baktığınızda mutluluğunuza ortak olmak isterdim.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.