Daha Güzel Ve Çekici Olmanın Sırları Neler: Püf Noktalar

Saçlarınız uçlarından değil köklerinden uzar. Kısa saçlı kadınlar, saçlarınız biraz uzadığında bunu daha çok fark edersiniz. İşte bu efsanenin asıl nedeni budur.

Güneş, sivilceleri iyileştirir.

Bronzlaştığınız zaman sivilceleriniz daha az göze batar. Fakat aslında güneş cildi kuruttuğu için cilt yağ üretmeye başlar; bu da daha fazla sivilceye neden olur. Ayrıca çoğu sivilce ilacı cildi güneşe karşı hassaslaştırır ve güneşe maruz kalmak kızarıklıklara neden olabilir.

Gözeneklerinizi küçültebilirsiniz.

Gözeneklerinizin, gözenek temizleyici ya da nemlendiriciler yardımıyla daha küçük görünmelerini sağlamanız mümkün. Diğer taraftan gözenekleriniz siyah nokta, bakteri ya da ölü deriyle kapandığı zaman gerilerek daha büyük görünürler.

Şampuan uyguladıysanız saçlarınızı iki defa yıkayın.

Saçlarınız inanılmaz derecede kirli olmadığı sürece iki kere yıkamanın hiçbir anlamı yoktur, Aksine saçları fazla yıkamak saçlarınızın doğal yağ dengesini bozar.

Bulutlu bir günde plaja gittiyseniz güneş kremi sürmenize gerek yoktur.

Güneşin ultraviyole ışınları bulutlardan geçerek cildinize zarar vermeye devam eder. Güneş kremi güneşin zararlı etkilerine karşı saçlarımı korur.

Saçlarınızın yüzeyi düz değildir ve bu nedenle de her saç telini ayrı ayrı kremleyerek koruyabilmenize imkan yoktur. Sahilde geçirdiğiniz bir günden sonra saçlarınızın parlak ve yumuşak kalabilmesi için yapacağınız tek şey, durulanmayan saç kremi uygulamaktır. Bu tür kremler saçların kurumasını önlerken güneşin saçınıza vereceği zararları da azaltır.

Şişkinliği Gideren Şeyler

Zencefil, sarımsak ve papaya yemek şişkinliğinizi alır. Güzel bir zencefil çayı hazırlamak için ufak bir cezveye su koyun, içine de birkaç parça zencefil atın ve demlenmesi için en az 10 dakika bekleyin.

Adet döneminizden hemen önce ve hemen sonra tüy dökücü kremleri kullanmayın çünkü cildiniz çok hassas olacağından sivilcelenme görülebilir.

Doğru Ağda Nasıl Yapılır

Ağda yapmak için en kötü zaman âdet dönemidir. Doğru ağda zamanı için, adetinizin üzerinden bir hafta geçmesini ve hormon seviyenizin biraz düşmesini bekleyin. Bir hafta geçtikten sonra cildinizin hassaslığı, sivilce, kızarıklık ve isiliğe yatkınlığı da azalacaktır. Aynı tavsiye kaşları cımbızla alırken de geçerlidir.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.