Daha Zayıf Görünmenin 10 Altın Kuralı

Biz kadınlar her zaman daha ince, daha zayıf gözükmek isteriz. İnce görünmek sadece spor ve diyetle alakalı bir şey değil. Giydiklerimizle de daha ince görünmek mümkün. Ufak tefek birkaç değişiklik yaparak -belki hile bile diyebiliriz- daha fit görünmenin yolları var. Ama mutluluğun 36 bedenle alakasının olmadığını da belirtelim.
KURAL 1: KENDİ BEDENİNİZİ GİYİN
Her şeyi bir beden küçük ya da büyük almaya son verin. Küçük alınca vücudunuz kıyafetin şeklini almıyor aksine kusurlarınızı -ve hatta olmayan kusurlarınızı da- gözler önüne seriyor. Büyük alınca hatalarınızı kapatamıyor aksine ikiyle katlayarak daha da göze batıyorsunuz. Her markanın beden ölçümü ne kadar “uluslararası” deseler de değil. Bu yüzden X markasında 38 beden giyebiliyorken; Y markasında kendinizi 40 bedenin içinde bulabiliyorsunuz. Telaşlanmayın, deneyin! Üzerinizde tam oturan kıyafetler sizi jilet gibi göstereceğinden bedeniniz neyse onu almalısınız.
KURAL 2: VÜCUDUNUZU TANIYIN
Daha ince ve güzel görünmeye çalışırken kendinizi ve vücudunuzu iyi tanımak, en önemli etken. Öncelikle bir boy aynasının karşısına geçin ve kendinize bir özeleştiri yapın. Vücut tipinizi ve vücudunuzda sevdiğiniz/sevmediğiniz bölgelerinizi belirlediğiniz anda yolu yarılamış oluyorsunuz. Örneğin belinizin daha ince gözükmesini mi istiyorsunuz, dökümlü kumaşlar en yakın arkadaşınız olsun. Dökümlü bluzlar, V yakalar, düz gömlekler sizin için. Kalçalarınızdan mı şikayetçisiniz? -üzülmeyin genel Türk kadını sorunu- O zaman gelsin koyu renk pantolonlar, A pileli çan etekler. Aksesuarın belki hayat değil ama stili kurtardığını hepimiz biliyoruz artık. Büyük formlu kolyeler ile odak noktasını üst bölgenize çıkartabilirsiniz.
KURAL 3: SAÇLARINIZI TOPLAYIN
Uygulaması en kolay kural. Saçlarınızı sımsıkı at kuyruğu yapın böylelikle yüzünüz daha gergin ve daha ince gözükecektir. Başörtüsü kullanıyor ve topuz yapıyorsanız, topuzunuzu en tepede ve devasa büyüklükte yapmayın. Başınızın hizasında, abartıya kaçmadan yapacağınız kibar bir topuz sizi olduğunuzdan uzun gösterecektir.

 

KURAL 4: DOĞRU İÇ ÇAMAŞIRI GİYİN
İnce görünmeye çalışırken dış güzelliğin yanında iç güzellik de önemli. Doğru iç çamaşırı öncelikle sağlık için önemli bir unsur. Geçtiğimiz aylarda sütyen ölçünüzü doğru bir şekilde nasıl bulabileceğinizi yazmıştık. Basen bölgenizle alakalı sıkıntılar yaşıyorsanız toparlayıcı özelliğine sahip iç çamaşırlarına yönelmenizi tavsiye ederiz.
KURAL 5: BAŞTAN AŞAĞI TEK RENK GİYİN
Yine basit bir kural daha. Daha ince görünmenin başlıca hilesinden biri de tek renk giyinmektir. Tabii tek renk derken pembe, sarı ya da moru kastetmiyoruz. Desenli kıyafetler ve karışık renklere yönelmektense, desensiz, düz ve tek renk giyinmek, boyunuzu uzun dolayısıyla vücudunuzu da daha ince göstermenize yardımcı olacaktır.
KURAL 6: PANTOLONLARA DİKKAT
Önü pileli pantolonlardan uzak durun. Daha çok düz kesimli pantolonlara yönelin. Pileli pantolonlar bel kısmından sonra şişkin görünür ve dikkatleri göbeğinize çeker. Ayrıca pantolonun bel yüksekliği de dikkat etmeniz gereken noktalardan biri. Fazla yüksek belli pantolon göbeğinizin olduğundan daha büyük görünmesine, çok düşük belli pantolonlar ise yanlarınızda “simit” oluşturacak ve göbeğinizin dışarıya sarkmasına neden olur.
KURAL 7: AYAKKABILARI UNUTMAYIN
Sadece elbiselerle zayıf görüneceğinizi düşünüyosanız yanılıyorsunuz. Kıyafetlerinizi belirledikten sonra ayakkabılarınızı deneyin. Özellikle ayaklarınız taraklı bir yapıya sahip ise ince şeritli ve düz sandaletlerden, ufak topuklu ayakkabılardan uzak durun. Bunun yerine üzerinde durabiliyorsanız, kalın ve yüksek topuklu ayakkabılar giyin. Bacak boyunuzu uzatmak için de bilekten bağlamalı ayakkabılardan uzak durun, bu tür ayakkabılar bacak boyunuzu keseceğinden olduğunuzdan daha kısa gözükmenize sebep olacaktır.
İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.