DESA, İyiliğe Bir İlmek Projesi’yle Kadınlara Destek Oluyor!

Türkiye’nin önde gelen deri ürünleri üreticisi DESA, Kadın Dostu Markalar Platformu’nun “İyiliğe Bir İlmek Projesi” kapsamında deprem bölgesindeki kadınların ördüğü yelek, hırka, çanta gibi el emeği ürünlerine deri dokunuşları kattı. DESA’nın usta tasarımcılarının yeniden yorumladığı koleksiyon, düzenlenen özel bir defile ve müzayedeyle iyiliğe dönüştü. 

 

DESA, Kadın Dostu Markalar Platformu’nun düzenlediği “İyiliğe Bir İlmek Projesi” ile deprem bölgesindeki kadınların el emeğiyle ürettiği ürünlere deri dokunuşlarıyla hayat verdi. Hataylı kadınların ördüğü eşsiz ürünler “HAYAT YENİDEN” özel koleksiyonunda bir araya gelerek DESA’nın usta tasarımcılarının ellerinde deri detaylar ile bezenerek, duygu ve emek ile yeniden şekillendi.

 

Kadın Dostu Markalar Platformu tarafından hayata geçirilen bu önemli projenin bir parçası olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren DESA Yönetim Kurulu Üyesi Burçak Çelet şunları söyledi: “Kadın ve erkek öncü iş insanları, mayıs ayında özel bir törenle ilk ilmeklerini attıkları örgüleri özenle hazırladılar. Bu örgüler, depremzede kadınlar tarafından tamamlandı. Bu değerli projede yer alan kadınlarımız için örmek, hem mutluluk hem de huzur verici oldu. Kadın Dostu Markalar Platformu da bu yetenekleri kullanarak, depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılayıp üretime destek vererek kadınların güçlenmesine ve iyileşmesine yardımcı oldu. El emeği ürünlere son dokunuşu yapmak için ürünler DESA tasarım ekibine ulaştığında, hepimiz örgünün detaylarına, titizliğine ve güzelliğine hayran kaldık. Bu projenin bir parçası olmanın heyecanını yaşadık ve duygulandık.”

 

Bu özel koleksiyon 12 Aralık tarihinde CVK PARK BOSPHORUS’ta iş, sanat ve spor camiasından kıymetli misafirlerin beğenisine sunuldu. Defile ile sergilenen koleksiyondan 40’ın üzerinde özel tasarım ürün, gerçekleşen özel bir müzayede ile satışa sunuldu. Müzayededen elde edilen gelirle ihtiyaç sahibi kadınlara ve sınava hazırlanan gençlere ücretsiz kullanabilecekleri özel bir derslik için oluşturulan fona destek sağlandı.

 

İlk ilmeklerinin iş insanları tarafından atılarak Hataylı kadınların ördüğü hırka, çanta ve yelek gibi ürünlerinden oluşan bu özel koleksiyon kadınlara umut, çocuklara mutluluk olmaya devam ediyor. Bu anlamlı yolculukta DESA, kadınların yetenekleri doğrultusunda ihtiyaçlarını karşılayıp, üreterek güçlenmelerine ve yaralarını sarmalarına destek oluyor.

Aysha

Muhafazakar Moda ,Tesettürlü Bayan Kombinleri ,Kadın Sağlığı konulu aysha.com.tr sitesinin yöneticisidir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın