Dior 2019 Sonbahar/Kış Koleksiyonu Defilesine Yoğun İlgi!

Paris’teki moda haftasında heyecan dinmiyor. Sona yaklaştıkça adeta daha da merak uyandıran tasarımların sunulması ve sahne almayan markaların bulunması, meraklı bekleyişin uzamasına sebep oluyor.

Podyumda son yer alan markalardan biri olan Dior’un defilesine bir çok markadan daha fazla ilgi vardı. Ev sahibi konumunda markalardan biri olan Fransız Dior, bu avantajını en iyi şekilde kullanan markalardan biri diyebiliriz.

Dior 2019 Sonbahar/Kış Koleksiyonu

Dior markasının sonbahar-kış koleksiyonunu görmek için insanların çok fazla sebebi var. Fransa ve diğer ülkelerde de iyi bir çizgisi olan Dior, tasarımlarıyla tüm zamanlarda dikkat çekmeyi başaran markalardan biri oldu. Bu da onun defilelerine olan ilgiyi arttırıyor. Fakat bir detay daha var. Maria Grazia Chiuri. Dior cephesindeki ilk kadın kreatif direktör olarak yer alıyor. Ve hayran kitlesi oldukça fazla. Onun tasarımları bir çok ünlü tarafından da beğeniliyor. Bu durumun getirisi ise Maria Grazia Chiuri tarafından son sunulan tasarımlarının merak edilmesi.

Kalabalık sadece defilenin düzenlendiği Rodin Müzesi’nde değildi. Çevresinde saatler öncesinden bir kalabalık oluştu ve müze çevresindeki kafeler saatler boyunca tıklım tıklım olan kalabalığı ağırladı.

Maria Grazia Chiuri’nin geçtiğimiz yıllarda feminist söylemleri onu bir adım öne çıkarmıştı. Bu düşünce ve yaklaşımı onun tasarımlarını daha da merak edilir hale getirdi.

Dior’dan takdir toplayan örnek bir davranış da Paris’te ilk kez görüldü. Geçtiğimiz haftalarda hayatını kaybeden Karl Lagerfeld’i anmak amacıyla oturma koltuklarına bir kağıt koyan marka büyük alkış aldı.

Merve Akdoğan

İstanbul Üniversitesi Radyo TV bölümü mezunu olan Merve Akdoğan, web içerik editörüdür. Moda, Kadın, Stil, Güzellik, Seyahat/Gezi alanlarında içerikler üreten editörümüz, alanında uzman isimlerle röportajlar da yapmaktadır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.