Doğadaki Lüks, PRIVE KEMER

“Günümüzde sahip olunacak en büyük lükslerden biri nedir” diye sorsalar; herhalde en popüler yanıt, “yemyeşil bir ormanın ortasında, tertemiz bir havada, her tür konfora sahip olarak yaşamak” olurdu. Privé Kemer, işte bu lüksü size sunmak için tasarlandı. Şehrin tam ortasında, Kemer Country Club’a yürüme mesafesinde, huzurlu ve konforlu bir yaşam sürmek artık mümkün. Seçkin komşularınızla bir arada, içinde otomobillerin dolaşmadığı, tüm açık alanın peyzaja dahil edildiği bir sitede yaşamak elinizde. Şık, modern ve az katlı mimarisi, hayatı kolaylaştıran, konforu artıran, çevreye saygılı ev teknolojileri, güvenliği ve tüm diğer ayrıcalıklarıyla Privé Kemer, size ve ailenize yepyeni bir yaşam sunuyor.

prive kemerBu özel projeyi Alper Menemencioğlu ile konuştuk.

PRİVE KEMER PROJESİNİN DOĞUŞU VE KONUMU HAKKINDA BİLGİ ALABİLİR MİYİZ?

Prive Kemer proje geliştirme sürecine 2019 yılında  alanında çok iyi olan tasarımcılar ve mimarlar ile başlanmış yılında ve  proje çalışmaları  Ferko ve Şenkaya İnşaat işbirliğinde 2021 yılında özenle tamamlanmıştır. 2021 yılının ilk yarısında inşaatına başlanan  bu eşsiz proje, Göktürk bölgesinde  yer alan Kemer Country Club’ın hemen yanında ve üç tarafı orman ve göl ile çevrelenmiş bir ortamda doğaya hiçbir zarar verilmeden konumlanmıştır. Projemizin, havalimanına olan bağlantı yolu sayesinde şehrin kalabalığından ve trafiğinden bağımsız bir konumda doğa içinde olması, çocukların araç trafiği olmadan sitede güvenle oynayabilecek olması ve çevrede en tercih edilen okulların yer alması projenin konumunu değerli kılan öğelerden bazılarıdır.

PROJENİN SAYISAL DETAYLARI NELERDİR?

48.000 m2’lik bir arazi üzerine kurulmakta olan proje  olup üç etaptan oluşmaktadır. İlk etapta 13 blokta toplam 165 konut yer almakta ve Mayıs 2024’te teslim edilmesi planlanmaktadır, ikinci etapta ise 4 blokta 56 konut bulunmakta olup Haziran 2025’de teslim edilmesi planlanmaktadır. Üçüncü etap ise toplam 11 bloktan oluşacaktır.

 

TERCİH SEBEBİ OLAN SOSYAL ALANLAR İÇERİSİNDE NELERİ BARINDIRIYOR?

Sosyal tesis alanları kapsamında, açık yüzme havuzu, kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, SPA, restoran, çocuk oyun alanları ve site içerisinde 3 km uzunluğunda bir yürüyüş alanıbulunmaktadır. Ayrıca Kemer Country Club’a yürüyüş mesafesinde yer alan Prive Kemer, golf tutkunlarının konut yatırımındaki ilk tercihi olarak öne çıkmaktadır.

 

PROJEYİ BÖLGEDEKİ DİĞER PROJELERDEN AYIRAN ÖZELLİKLER NELERDİR?

Bu projeyi bölgedeki diğer projelerden ayıran özellikler arasında, projenin üç tarafının orman ve göl ileçevrili olması, şehir merkezine çok yakın ama şehrin gürültü ve kalabalığından da bir o kadar kendini soyutluyor olması öne çıkmaktadır. Modern ve zamansız mimari özellikleriye ön plana çıkan simplex dairelerden oluşan Prive Kemer yüksek tavanları ve geniş teraslarıyla da kendini farklılaştırmakta, Kemer Country Club’a olan yakınlığı ile de doğa ve golf severlerin tercih ettiği bir proje olmaktadır.

 

PROJENİN TESLİM TARİHİ NEDİR?

Birinci etabın tesliminin Mayıs 2024 olarak planlandığı Prive Kemer’in ikinci etabı Haziran

2025 ‘de tamamlanacaktır. Bu sürece paralel olarak da 3.etabın çalışmalarına hızla başlanacaktır.

DAİRELER VE DAİRELERİN İÇERİSİNDE KULLANILAN MALZELEMELR HAKKINDA BİLGİ

ALABİLİR MİYİZ?

Dairelerde doğal ağaç lamine ve mermer zeminler, Lineadecor mutfak dolapları, Neolit

tezgahlar, Gaggenau ankastre ürünler ve Grohe markalı ürünler kullanılmıştır.

 

DOĞANIN İÇİNDE KONFOR PRİVE KEMERİ ANLATIYOR, PEKİ BÖLGEDEKİ YEŞİLLİK ALAN NE KADARLIK BİR ALANI KAPLIYOR?

Projemiz, Göktürk bölgesindeki Kemer Country Club’a kısa bir yürüyüş mesafesinde ve Belgrad Ormanı’na komşu konumlandığı için, çevresinde doğanın tüm güzelliklerini barındırmaktadır. Bu benzersiz konum, projemizi çevreleyen yeşil alanın %80’ini oluşturarak, sakinlerimize doğal bir yaşamın keyfini sürme fırsatı sunmaktadır.

 

MİMARİ DETAYLAR VE EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ NELERDİR?

Projemizde, Türkiye’nin ve Dünya’nın önde gelen mimarlık firmalarından biri olan, Joali Hotels Maldives, Iniala Harbour House Malta, Galataport Yer Altı Yolcu Terminali gibi son projeleriyle öne çıkan ve  hem ulusal hem uluslararası alanda prestijli ödüllere layık görülen Autoban Mimarlık ile işbirliği yaptık.

 

Aysha

Muhafazakar Moda ,Tesettürlü Bayan Kombinleri ,Kadın Sağlığı konulu aysha.com.tr sitesinin yöneticisidir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın