Doğal Güzellikten Uzaklaşma Artıyor!

İlk aklınıza gelen şüphesiz estetik olacaktır fakat tespitler sadece estetik üzerine değil. Doğal güzellik mutlak herkesin istediği bir detay. Günümüzde ise doğal güzelliğe sahip olanlar da doğallığın korunması yönünde çok başarılı değil. Kadınların alışkanlık haline getirdiği bakımlar günümüzde çok üst boyutlara ulaşmış durumda. Her bir değişim ve uygulama, yeni bir güzellik uygulamasının da başlangıcını tetikliyor.

DOĞALLIK KARŞITI UYGULAMALARA İLGİ ARTIYOR!

Ne kadar doğal bir güzelliğe sahip olursanız olun yine de aklınız farklı deneyimlere yönelmek isteyecektir. Sebebi ise yeni çıkan uygulamalar ve bu uygulamalardaki dokunuşların doğallığa yatkınlık sağlaması. Geçmişte doğallık karşıtı olarak bahsettiğimiz konular estetik burun ameliyatı ve botoks üzerine yoğunlaşmaktaydı. Günümüzde ise bu alternatiflerin artması, bir çok kişinin doğallıktan uzaklaşmasına sebebiyet vermekte.

Bu uygulamalardan bahsetmek gerekirse öncelikli olarak kaş, kirpik ve germe uygulamaları öne çıkıyor. Bir çok kişi kirpiklerin ve kaşların yeterli hacimde olmadığını düşünmekte. Neticesinde ise microblading kaş için iyi bir çözüm sunmakta. Kirpikler için ise lifting olarak kıvırma işlemleri ve ipek kirpik fazlasıyla çözüm sunuyor. Yani ne kadar doğal güzelliğe sahip olursanız olun ufak bir açığınız olduğunu düşünüyorsanız bu açığı kapatmak mümkün.

Doğallıktan uzaklaşmak aslında her zaman zarar vermiyor. Çünkü günümüz uygulamalarında sadece görüntü değil aynı zamanda çeşitli vitaminler de enjekte ediliyor. Örneğin kaş ve kirpik bakımı aynı zamanda keratin bakımını da içeriyor. Bu da zaman içerisinde kaş ve kirpiklerin doğal olarak hacim kazanmasına katkıda bulunuyor.

İrlanda’da yapılan araştırmalar kapsamında Avrupa’daki doğallık oranı sadece %35. Bu oranın belirgin bir kısmının daha kırsal kesimlerde yaşadığı bilgisi aktarılmış. Aynı araştırmanın sunmuş olduğu diğer veriler de dikkat çekiyor. Doğallığa en fazla önem veren ülkeler uzak doğu ülkeleri. Doğallığı zorunlu halde kabul eden ülkelerdeki ağırlık ise Güney Afrika.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.