Doğru Kanepe Seçimi İle Hayallerinizdeki Evi Yaratın

İşten, spordan, alışverişten, çocuklarla okuldan döndükten sonra kim kendini şöyle güzel bir kanepeye atmak istemez ki? Günün yorgunluğunu alıp götürecek, akşamları ailenizle film izlerken sinema konforu sağlayacak, battaniye altında kitabınızı okurken sizi bulutların üzerine, hayal alemine taşıyacak konforlu bir kanepe herkesin hakkı! Tabii tek başına rahat olması yeterli değil. Büyük hacimleriyle mobilyalar, alanların enerjisinin ve tarzının belirleyici ögelerinden biri. Sadece yeni bir kanepe ya da bir köşe koltuk alarak bile evinizde yepyeni bir hava yaratmanız mümkün. Özellikle salonların en merkezi elemanları olan mobilyalarınızı seçerken zevkinizi yansıtan, gözlere hitap eden, konforla stili buluşturan modeller tercih ederek hem tarzınızı ortaya koyabilir, hem de rahatlığın tadına varabilirsiniz.

Bir Kanepe Satın Almadan Önce Onu Hayal Edin

Evet doğru duydunuz! Çeşitler arasında kararsız kalmamak, ‘işte bu’ diyeceğiniz modeli gönül rahatlığıyla seçebilmek için evinize bir kanepe satın almadan önce, alanınızda o mobilyanın nasıl duracağını hayal edin. Yerleştirmeyi düşündüğünüz köşede duruşunu, evin bütünüyle uyumunu gözlerinizin önüne getirmeye çalışın. Yeni bir eve taşınırken, ya da ev yenilerken oturma grubu mobilyaları genellikle ilk satın alınan eşyalardır. Bu yüzden alışveriş esnasında kanepenizi almayı düşündüğünüz sehpalarla, tamamlayıcı koltuklarla, evinizin yer döşemesiyle bir bütün olarak hayal etmeniz, doğru tercihler yapmanıza yardımcı olur.

Göz Kararı Her Zaman Şaşar: Alanınızı Ölçün

Kanepe alırken yapılan en büyük hata yanlış boyutlar seçmek. Çok severek aldığınız mobilyanız istediğiniz yere sığmayınca, hayaller yıkılmasın. Bunu yaşamamak için gözünüze değil, matematiğe güvenin. Mobilyanızı yerleştirmeyi düşündüğünüz alanı düzgünce ölçün. Bunun yanında odanızın boyutlarını da göz önünde bulundurmalısınız. Kanepenizi yerleştirdikten sonra kalan hareket alanlarına dikkat edin. Küçük odalarınız için çok büyük tercihler, büyük alanlarınız içinse çok küçük seçimler yapmamaya özen gösterin. Seçiminiz bir yandan odanıza sıcaklık katarken, diğer yandan alanla ölçekli olmalı ve hareketlerinizi kısıtlamamalı.

Kanepe Deyip Geçmeyin: Ona Bir Hayat Amacı Verin

Koltuklar, kanepeler elbette oturmak için. Ama her eve, her yaşam tarzına göre kullanım amaçları değişebilir. Kalabalık ailelerde bir buluşma yeriyken, daha sakin hayatlarda uzanıp, şekerleme yapma yeri olabilir. Çok misafir ağırlayan evlerde oturmak kadar yatmak için de kullanılabilir. Bu sebeple tarzınızı yansıtan konforlu bir model seçerken kullanım amacını da düşünmeniz fonksiyonel bir tercih yapmanız açısından önemli. Kalabalık gruplar ağırlamayı seven büyük bir aileyseniz, oturma alanını maksimumda tutacak ürünler sizin için ideal. Yatıya gelen misafirleriniz için ayrı bir odanız yoksa, elbette en iyisi yataklı modeller. Daha sakin yaşamlar içinse, minimal ve şık bir kanepe bütün ihtiyaçları karşılayabilir.

Alanınızın Şeklini Siz Belirleyin

Artık tekdüze oturma grupları yerine, farklı parçalardan yaratılan kombinler ön planda. Tasarımınızı doğru koltuklarla tamamlayarak, sıcak, şık ve konforlu alanlar yaratmak eskisinden çok daha kolay! Amacına uygun, stil sahibi mobilyalarınızı, hayat tarzınıza uygun şekillerde yerleştirin. Köşe koltukların ortama apayrı bir sıcaklık kattığı gerçek. Uzanırken televizyon izlemeyi, ailenizle, arkadaşlarınızla sohbet ederek oyunlar oynayarak zaman geçirmeyi seviyorsanız, yarattıkları dairesel alanlarla köşe koltuklar sizin için ideal. Bunun yanında klasik üçlü kanepe modelleri her zaman tarz ve şık. Berjer ve puflarla tamamlayabileceğiniz bu kanepelerle, stil sahibi alanlar yaratabilirsiniz.

İnce Dokunuş: Döşeme ve Yastıklar

Renk seçimi ev dekorasyonunun her noktasında olduğu gibi mobilya seçiminde de önemini koruyor elbette. Kanepe modelleri arasından seçim yaparken renkleri kişiliğinizi ve ruhunuzu yansıtan ürünleri tercih edin. Heyecanlı, sıcak ve hareketli bir ortam için mavi, yeşil ve hardal renginin göz alıcı pastel tonlarını seçebilirsiniz. Daha sakin ortamlar içinse gri ve antrasit renginin tonları, uçuk mavi veya yeşil tercih edebilir; renkli yastıklarla sıcak dokunuşlar yapabilirsiniz.
Sizi hayallerinizdeki koltuk modelleri ile buluşturacak, çeşit çeşit, renk renk ürünleri, bütçe dostu kanepe fiyatları ile Koçtaş, bir tık uzağınızda! Tarzınızı yansıtacak en şık mobilyaları ve ev dekorasyon ürünlerini keşfedin, bütçenize uygun fiyatlarla satın almanın mutluluğunu yaşayın.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.