Dubai Modest Fashion Week’in İkincisi Gerçekleşti!

Organizasyonunda Think Fashion’ın imzası olan Modest Fashion Week’in bu yılki Dubai ayağı dopdolu geçti…

Muhafazakar moda denilince akla gelen en görkemli organizasyonlardan biri olan Modest Fashion Week, ikinci kez Dubai’de moda severleri bir araya getirmenin mutluluğunu yaşıyor.  Görsel şölene ev sahipliği yapan 2019 Dubai Modest Fashion Week, 7-8-9 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlendi.

Mekan olan Dubai’deki Emerald Palace Kempinski miX by Alain Ducasse’ın seçildiği Dubai Modest Fashion Week’e, 5 kıtadan 28 ülkenin katılımı oldu.  İkinci kez düzenlenen Dubai Fashion Week’in organizasyonunu yine Think Fashion üstlendi.

Dev organizasyonda; Sheikha Hend Faisal Al Qassemi (BAE), Niswa Fashion (ABD), Imen Bousnina (Avusturya), Adrianna Yariqa X Gret By Ortenhill (Singapur), CR by Tika Ramlan (Endonezya), College of Fashion Design DUBIA (BAE), Asiya Rafiq (Hindistan) ile işbirliğiyle Dream and Design for Disabilities ve Sweet Dulcee’nin (İran) gibi markaların defileleri gerçekleşti.

Teması  “Gökteki moda” olarak belirlenen 2. Dubai Modest Fashin Week’te  kurucular Özlem ve Franka; tasarımcı Asiya Rafiq, influecer Dr. Passant Saleh ve Shea Global’den Grace El Mahmoud’la birlikte “İyilik için Moda” üzerine konuştu.

Toplamda 40 defile, 30 marka standı, 15 söyleşi ve atölye çalışmasının yer aldığı organizasyonda; Semper (Türkiye), #Markamarie x Naj Tags (Endonezya ve Lübnan / BAE), JG Couture (BAE), Mariyan Suleymanova (Rusya), Ouafae Taame (ABD) ve Blue Chocolate Presents Dulce by Safiya (BAE) gibi markalar da boy gösterdi.

 

Merve Akdoğan

İstanbul Üniversitesi Radyo TV bölümü mezunu olan Merve Akdoğan, web içerik editörüdür. Moda, Kadın, Stil, Güzellik, Seyahat/Gezi alanlarında içerikler üreten editörümüz, alanında uzman isimlerle röportajlar da yapmaktadır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.