Düğün Fotoğrafçısı Nasıl Seçilir: Nelere Dikkat Edilmeli?

Düğün fotoğrafçısı nasıl seçilir? Düğün fotoğrafları evliliğin en önemli anlarından bir tanesidir. Bu nedenle düğün fotoğrafçısı iyi seçilmelidir. Aksi taktirde düğünden sonra uğrayacağınız ilk hezimet bu olacaktır. Bir çok evli çift yanlış tercihleri sonucunda rezalet fotoğraflarla karşılaşmaktadır.

Düğün Fotoğrafçısı Nasıl Olmalı?

Çok yakın bir arkadaşımın düğün fotoğraflarını gördükten sonra herkesin yaptığı yorumlar gibi benim yorumumda negatif oldu. Bu konu üzerine biraz derin bir araştırma yapıp sizlere hayatınızda bir veya bir kaç kez denk geleceğiniz kısacası evleneceğinizi düşünerek düğün fotoğrafının ne kadar önemli olduğunu bilmenizi isterim.

Düğün Fotoğrafçısı Nasıl Seçilmeli?

Evlilik hazırlığı yapan her çiftin aklına takılan sorulardan bir kaçını hemen hatırlayalım. Düğünü nerede yapsak? düğün konsepti nasıl olmalı? Bu ayakkabılar iyi mi? Makyajım nasıl olmalı? gibi sorular kafanızda dönüp dolaşır.

Bu kararların dışında en önemli konulardan bir tanesi de düğün fotoğrafçısı seçmektir. Bunun nedeni hayatınızın en özel sahneleri o fotoğrafçısının çektiği o fotoğraflara bağlı oluyor. Bu fotoğraflar belki 50 yıl sonra bile insanlara gösterilebiliyor. Peki bu düğün fotoğrafçısı kim olmalı ve nasıl seçilmelidir?

Düğün Fotoğrafçısı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün fotoğrafçısı bir tanıdığınız veya daha önce evlenen arkadaşlarınızın tavsiyeleri üzerine bir düğün fotoğrafçınız yoksa aşağıda sizlere bulunduğumuz tavsiyeler ile sizde aradığınız o fotoğrafçıyı kolaylıkla bulabileceksiniz.

Profesyonellerle Çalışın

Profesyonel fotoğrafçıların ücretleri pahalı olduğu kadar çıkardıkları işte o kadar iyidir. Ancak bunu ben nasıl anlayabilirim derseniz, en kötü ihtimal makinesini sorun ve internet üzerinden çekim yapacağı makinenin ücretini özelliklerini ve daha önce çıkardığı işleri takip edebilirsiniz.

Tarzınıza Uygun Olanı Seçin

Düğün fotoğrafçısının daha önce çektiği referans fotoğraflara mutlaka göz atın. Bunun nedeni “her yiğidin yoğurt yiyişi vardır” derler. Belki bazı fotoğrafçıların çektiği fotoğraflar veya tarzları hoşunuza gitmeyecek. Bu nedenle daha önceki işlere mutlaka bakın derim.

Fotoğrafçı ile ne zaman iletişime geçilmelidir?

Düğün fotoğrafçısı ile bazen 1-2 ay bazen 1 yıl bile dolu olan düğün fotoğrafçıları olabiliyor. Bu nedenle bulacağınız fotoğrafçı ile bir an önce konuşup tarihi , ücreti ve mekanı ayarlamalısınız. Bu işi sağlama aldıktan sonra zaten gerisi teferruat olacaktır.

Fotoğrafçınız ile rahatça konuşun!

Eğer aklınızda herhangi bir çekim tarzı veya daha önce bir arkadaşınızın düğün fotoğrafçısı konsepti varsa düğn fotoğrafçınız ile görüşebilir , konuşabilir ve ona anlatabilirsiniz. Aynı zamanda düğün fotoğrafçınız ile gidip tanışın. Çünkü fotoğraflarınızdaki gergin bir gülümseme ile rahat bir kahkaha atma arasında çok büyük farklar vardır.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.