Düğün Günü Tam da İstediğiniz Gibi Olun!

Hayatınızın en köklü değişimlerinden birini yaşayacağınız, tek iken bir olma farkındalığının başlangıcı olan evlilik süreci hazırlıkları hem heyecanlı hem streslidir birçoğumuz için. İsteriz ki her şey kusursuz olsun ve kusursuz görünsün. Bu görüntü kısmında tabi tüm seremonilerin başrolünde olan gelin adaylarının gelinliği, vücudu, saçı, cildi, makyajı ve daha birçok şey önem taşır.

DYT. Hülya ÇAĞATAY ÖKE

BESLENME VE DİYET UZMANI

NEFES TERAPİSTİ

Ben evlilik öncesi hazırlığın bedenen diğer kısımlardan daha özenli olması gerektiğine inananlardanım. Daha fit, daha sağlıklı, daha dinç olan bir gelin her zaman ışıldayacaktır. Bunun yanı sıra elbette bedeninizdeki bazı fazlalıklar, cildinizdeki bozukluklar bu hayalinizi gölgeleyebilir. Ben bu özel sayımızda sizler için evliliğe adım adım bir gelini bedenen ve ruhen nasıl hazırlayacağımı yazdım. İşte sizi düğün gününüze ruhen ve bedenen ışıldayacak şekilde hazırlamak için 5 mükemmel yöntem.

1. BESLENME ALIŞKANLIKLARINIZI DEĞİŞTİRİN

İdeal ağırlığınızda olup olmadığınıza bakın ve henüz vakit varken ideal ağırlığınıza inmek için karar verin. Beslenme durumunuzun dengelenmesi ve fazla olan yağ oranınızın düşürmeniz daha formda bir gelin olmanızı sağlayacaktır. Elbette bunun için mutlaka bir beslenme uzmanı ile iletişime geçmeniz gerekir. Bunun yanı sıra düzenli yapacağınız haftada 5 gün 1 saatlik yürüyüşler kilo vermenizi kolaylaştıracak ve bu yoğun dönemi daha enerjik geçirmenize neden olacaktır.

Kilo vermek ya da beslenme alışkanlıklarımızı değiştirmek çoğu zaman zor gelir. Fakat bu noktada kilo vermemizi zorlaştıran asıl nedene bakmalıyız. Alışkanlıklarımız, vazgeçilmez sandığımız yeme alışkanlıklarımızın bizi nasılda yorgun ve düşük enerjili yaptığını fark etmek belki de bu yol için en doğru motivasyon aracı olacaktır. Düğün öncesi süreçlerde olabildiğince hızlı kilo vermeyi hedefliyoruz ve düğün sonrası verilen kiloları koruma için devam programı ilerliyoruz.

2. MAXILIPO İLE BÖLGESEL İNCELME MÜMKÜN

Bölgesel kilo vermek aslında birçoğumuzun istediği kilo verme şeklidir. Kimi uzmanlar buna mümkün değil der fakat ben bunun net bir şekilde mümkün olduğunu düşünen uzmanlardanım. Çalışmalarımızda birçok vakada istediğimiz bölgeye odaklı planlama ve uygulamalar ile beden şeklinizi dengelemek mümkündür.

Daha hızlı kilo vermek veya daha iyi oranda sıkılaşmak için uyguladığımız maxilipo yöntemi ile beklenen kilo veriminizin üzerinde bir incelme sağlayabilir veya istenilen bölgeden kilo vermeyi planlayabiliriz. Maxilipo yöntemi ile diyet yapma sürecinde metabolizmanın istenilen bölgeden depo yağ azaltması sağlanabilmektedir. Vücuda dışardan yapılan uygulama ile güvenli bir şekilde kilo ver ama en çok bu bölgeden ver emri verilir. Sorunlu bölge ya da bölgeler neresiyse o bölgelere özel bir beslenme planı çıkarılır. Bu plan kişinin kendi alışkanlıklarına paralel ve bölgesel kilo vermeyi tetikleyici şekildedir. Uygulama süresi yapılan bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Seans aralığı ortalama 8 -12 seans şeklinde her hafta 1 veya 2 seans şeklindedir. Düğününüze kalan süreniz 1 ay ise haftada 2, 2 ya da 3 aylık bir zamana sahipseniz haftada 1 seans şeklinde uygulama yapılabilmektedir.

3. ELVEDA SELÜLİT

Evlilik öncesi bir diğer derdimiz ise balayında bizi rahatsız edecek selülit problemidir. Selülitli doku onarımı için 3 önemli nokta vardır. Düzenli egzersiz, doğru beslenme ve kollajeni uyaracak doğru bir uygulama. Bu 3 nokta bir araya geldiğinde alınacak sonuçlar neredeyse yüzde yüzdür.

Egzersiz ile kan dolaşımını arttırız. Kan dolaşımının bu hareketi ile yağın yakılması sağlanır. Peki bu egzersiz nedir? Her gün 40-50 dakikalık tempolu yürüyüş örnek verilebilir. Kuvvet egzersizleri, pilates, yüzme de kas hareketleri ve dolaşımda faydasından selülit için etkili olabilir. Kişinin kendisine özgü her gün uygulayacağı bir egzersiz programı oluşturulabilir böylelikle kas hareketleri sağlanabilir. Fakat unutmayalım ki bu egzersizler beslenmenizdeki selüliti önleyici beslenme şekli ile birlikte uygulandığında ve düzenli ilerlendiğinde daha etkili olacaktır.

Beslenme konusunda mutlaka rafine şekerden ve tuzdan uzak bir beslenme uygularız. Bunun yanı sıra glüteni neredeyse hiç kullanmayarak vücutta su tutumunu engelleriz. Ödem selülit için zorlayıcı bir etkendir. Tuz kullanımının minimalize edilmesi ve glüten free bir beslenme biçimi ile yaptığımız uygulamayı destekleriz. Bunun dışında selülit onarımı boyunca her gün ortalama 2,5 litre su içilmesine özen gösterilmesi oldukça önemlidir.

4. NEFES TERAPİSİ İLE RAHATLA

Vücudunuzu bu sürece hazırladıysanız şimdi bu heyecanı en üst ihtimalde yaşamak ve stresi en iyi şekilde yönetebilmek için nefes terapisi yapmayı deneyin. Nefes terapisi deneyiminiz size stres yönetimi konusunda destek olurken, daha sağlıklı bir ruhsal dönem sağlar. Düğün öncesi nefes terapisi almak ve eş zamanlı egzersizler yapmak bu yeni döneme sizi yepyeni hazırlar.

5. IŞILDA

Vücudumuza içerden ve dışardan bakarken elbette unutmamaız gereken en önemli kısım yüzümüzdür. Sağlıklı bir cilt temizliği ile cildiniz daha iyi nefes alır ve düğün öncesi yapılacak vitaminli, somon DNA içerikli bakımlar ile kollajen yapılanmasının yanı sıra hücre yenilenmesi sağlanabilir. Biz bu konuda kombine sistemler ile çalışarak cilt kalitesini yüksek oranda arttırıyoruz. Özellikle bu uygulamalara ek olarak kullandığımız tripolar radyofrekans işlemimiz ve kas aktiasyonu sağlayan yöntemlerimiz ile yüz ovalinizdeki deformasyonu minimize edebiliyoruz. Düğün öncesi önerilerimizden yüz ile ilgili bir diğer uygulamamızda kaş tasarımı, dudak gençleştirme ve deepliner uygulamalarımızdır. Bu uygulamalar ile düğün günü yüzünüzün ışıl ışıl olmasını hedefliyoruz. Doğru uygulamalar ile sürdürülebilir bir gençlik için sanırım evlilik öncesi en doğru dönemlerden biridir.

Sağlık ve huzurla kalın.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.