Elza Moda Evinde Hayallerinizi Gerçeğe Dönüştürün

2015 yılında serüvenine başlayan Elza Moda Evi kişiye özel tasarımları ile müşteri memnuniyetini amaçlıyor. Gelin adayları ve yakınlarına mekana ve konsepte uygun özgün tasarımları ile Gülten Hanım sektöründe deneyimli bir isim olarak Aysha okurları için sorularımızı cevapladı.

Gülten Hanım, sektörün deneyimli bir isimi olarak bize kendinizden bahseder misiniz?

1986 yılında Trabzon’da doğdum. 2008 yılında Gazi Üniversitesi moda tasarımı öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Sektörde pek çok farklı firmaların tasarım-üretim bölümünde faaliyet gösterdim. 2015 yılında Elza Moda Evini kurdum.

2015 yılında kurulan Elza Moda Evi’nin serüveni hakkında bilgi verir misiniz?

İstanbul 500 evlerde olan showroom ve atölyemizde yaptığımız çalışmalarımız o günden bugüne hep daha iyi, daha kaliteli ve özgün tasarımlarını sayesinde bizleri bugünlere kadar getirdi.

Kişiye özel tasarımlarınızın yanı sıra özel günler için de tasarımlar yapıyorsunuz. Bu konuda Elza Moda Evi olarak neler önerirsiniz?

Öncelikle gelin adayları veya yakınları dönemin çizgilerini taşıyan modeller ve bulunacakları mekan, konsept ve fiziksel özelliklerine uygun tasarımlı ürünler tercih etmelidirler.

Tecrübeli bir tasarımcı olarak tasarım sürecinde ilham kaynağınız nedir? Sizi neler etkiler?

Her tasarımcı da olduğu gibi birçok şeyden ilham alıyorum. Dünya modasını yakından inceliyor ve takip ediyorum. Zamanın getirdiği yeniliklere ayak uyduruyorum. Özel tasarım yaparken müşterimin kişisel özelliklerinden, tarzından ve fiziksel özelliklerinden ipuçları alarak onların zevklerine hitap edebilecek model çizimleri yapıyorum.

Gelin adaylarının düğün sürecinde en doğru tercihi yapabilmeleri için önerileriniz neler?

Gelin adayları düğünlerini yapacakları mekan ve konsepte uygun modeller seçmeli, fiziksel özelliklerine uygun giyinmelidirler. İleri de düğün fotoğraflarına baktıklarında keşke değil de iyi ki diyecekleri, yılın trendlerinden öte zamansız tasarımlar tercih etmelidirler.

2020 İlkbahar/Yaz sezonunda öne çıkan gelinlik hakkında bilgi verir misiniz?

2020 yılında birden çok tarza hitap edecek modeller damga vuracak. Rönesans döneminden esinlenilip modernize edilmiş kabarık etekler, göz kamaştırıcı ışıltılı materyaller ile yapılmış kusursuz kalıplı modeller göreceksiniz. Aynı zamanda sadelik seven adaylarımıza hitap eden romantik balon kollu dantel zarafeti ile birleşen şık yorumları göreceksiniz. 2019 yılında severek kullandığımız uçuş uçuş tüyler 2020 yılında da farklı detaylarda bizlere göz kırpacak.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.