Enfeksiyona Karşı Diş Fırçanızı Doğru Seçin

Günlük sağlık için mutlak olarak kullanılması gereken diş fırçası seçimi yapılırken, enfeksiyon ihtimaline karşı ürünleri doğru bir şekilde tercih etmeniz gerekiyor.

Özellikle diş fırçanızı iyi bir şekilde seçmeniz ve başka kişilerin diş fırçaları ile temas ettirmemeniz gerekiyor. Uzmanlara göre enfeksiyon tedavileri sonrasında da diş fırçasının mutlaka değiştirilmesi gerekiyor.

Diş fırçası, gündelik sağlık ürünleri kullanımında ön plana çıkan ürünlerden birisidir. Uzmanlara göre belirli süreler içerisinde diş fırçasının değiştirilmesi en sağlıklı kullanımı oluştururken, alabileceğiniz ürünlerde de kalite, fiyat ve işlev noktalarına dikkat etmeniz gerekiyor.

En az üç ayda bir diş fırçası kıllarının yıpranması tehlikesi göz önünde bulundurularak, fırçanızı değiştirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde diş fırçaları kullanım özelliğini yitirmeye başlayarak, istenilen faydayı oluşturmuyor ve aksine diş sağlığını zararlı bir şekilde etkileyebiliyor.

Günümüzde diş fırçası üretimi için birçok önemli marka yüksek kaliteli ürünler ortaya çıkarabiliyor. Hatta bazı firmalar tarafından akıllı teknolojiler diş fırçalarına dahi aktarılarak daha efektif kullanımlı diş fırçaları üretilebiliyor. Örneğin, 10 saniye gibi bir süre içerisinde dişlerinizi temizlemeniz için üretilen Y-Brush markası gibi özel diş fırçaları da tercih edilebiliyor.

Hem süre tasarrufu hem de pratik bir kullanım sağlayan bu diş fırçası ürünü, dişlerinizin yarısını içine alacak şekilde bir tasarım sunuyor. Diş fırçasının başlığı hilal şeklinde tasarlanmış olduğu için üst dişlerinize geçirip fırçayı çalıştırmakla 5 saniyede ve sonra alt dişlerinize geçirip fırçalamakla 5 saniye olmak üzere toplam 10 saniyede diş fırçalama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Hangi tasarıma sahip olursa olsun diş fırçalarını mutlak bir şekilde en hassas ürünler arasından seçmeniz gerekiyor. Ancak bu sayede dişlerinizi fırçalarken en iyi sonucu elde edebiliyorsunuz.

Belirli bir süre kullanım sonrasında diş fırçasına yan taraftan baktığınızda, kıllar arasında açılma görüyorsanız, artık fırçanızı değiştirme zamanı geldiğini anlamalısınız. Bu konuda özel bir teknoloji ile üretilmiş diş fırçalarını da tercih edebiliyorsunuz. Bazı diş fırçaları sayesinde indikatörlü fırça kılları bulunduğu için kullanım süresi dolduğunda, ürün renk değiştirerek sizi uyarabiliyor. Bu sayede asıl değiştirme zamanını çok daha rahat şekilde anlayabilirsiniz.

Diş fırçaları bilhassa enfeksiyon durumlarına karşı mutlaka her üç ayda bir değiştirilerek, grip ve nezleden kurtulmanızı sağlıyor. Doğru diş macunu ile birlikte kullanım gerçekleştirildiğinde grip enfeksiyonu bulaşma ihtimali de azalıyor. Bilhassa evinizde grip rahatsızlığı yaşayan bir kişi varsa, diş fırçanızı bu kişinin diş fırçası ile aynı ortamda bulundurmamız gerekiyor.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.