Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı? Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır

Ev dekorasyonu yaptıracak olanların ilk olarak belirlemesi gereken şey kendi zevklerine hangi tarzın daha uygun olduğudur. Bu alanda tercihin gerçekleşmesi ile ya yeni eşya ve aksesuar alımları yapılır ya da olan eşyaların farklılaştırılması ile dekorasyon işlemi başlamış olur.

Ev Dekorasyonu Yerleşiminde Öneriler

Oturma odası, yatak odası, misafir odası, çocuk ve bebek odası gibi alanların yerleşiminde dolap, televizyon gibi mobilya tipi eşyalar mümkün olduğunda ölü alana çekilir. Bu da kapı arkasındaki alanlardır. Kapıdan ilk girişte fark edilmesi istenen yatak ya da oturma grupları olur.

Bunun dışında hol ve antre gibi alanların hareketlenmesi ev içindeki enerji için olumlu etki yaratır. Bu alanlardaki duvarlara tablo ya da çeşitli aksesuar takılması daha samimi ve sıcak bir geçiş sağlar. Hol ve antre duvarlarında yapılan bu dokunuşlar mümkün olduğunda odaların dekorasyonu ile de uyumlu olmalıdır. Çokta farklı olan dekorasyon durumları tezatlık oluşturacağından sert bir giriş yaşatabilir. Tabi siz tezatlıktan hoşlanıyorsanız bu yöntemi de uygulamanız oldukça yerinde bir karar olur.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.