Evde Arkadaşlarınız ve Aileniz ile Oynayabileceğiniz Oyunlar

Merhabalar, gündemimizde sağlığımızı ciddi şekilde tehdit eden korona virüsüne karşı evden çıkmamamız biz ve çevremiz için oldukça önemli. Sizler için derlediğim bu yazımda ailemizle beraber evde kaldığımız bu günler artık oldukça eğlenceli bir hale dönüşecek. Beraber bu oyunların eğlencesini çıkartalım.

1) UNO

WhatsApp Image 2020 03 18 at 14.50.10

  • Uno aileniz ile beraber oynayabileceğiniz eğlenceli bir kart oyunu. Oyun ilk olarak oyunculara kartların dağıtılmasıyla başlar. Uno oyun kuralları çerçevesinde her oyuncu elindeki kartları bitirmeye çalışır. Elindeki kartları ilk bitiren oyunu kazanıyor. Ailenizle evde sıkılmadan oynayacağınız bu eğlenceli oyunda sizlere şimdiden iyi eğlenceler diliyorum.

2) BEN KİMİM

WhatsApp Image 2020 03 18 at 14.50.11

  • Tam bir zaman geçirme oyunu olan ben kimim oyunu ailenizle evde sıkılmadan eğlenceli dakikalar geçireceğiniz hatta oynarken gülme krizine girebileceğiniz harika bir oyun. Oyunu oynamak ise çok basit. Bir kâğıda ünlü ismi yazılarak oyunculardan bir tanesinin arkasına veya alnına yerleştirilir. Bu oyuncu ise kim olduğunu bulmak için karşı takıma sorular sorar. Diğer takımın cevabı ise sadece evet-hayır olabilir başka cevap veremezler. Ailenizle keyifli dakikalar geçireceğiniz bu oyunu es geçmeyin.

3)  TABU

WhatsApp Image 2020 03 18 at 14.50.10 1

  • Tabu, sevdiklerinizle eğlencenin doruklarına varabileceğiniz bir oyun. Tabu yasaklı kelimeleri kullanmadan elinizdeki kartta yazan kelimeyi takım arkadaşlarınıza anlatmaya çalıştığınız bir oyundur. Tabu’nun içerisinde farklı  alternatif bölümlerde var örneğin çizerek anlatma, kuklayla  anlatma, 15 kelime sınırı gibi. Tabu her alternatifi ve çeşitliği ile çok keyifli bir oyun.
İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.