Evde Kolay Makyaj Nasıl Yapılır

Pratik Makyaj Nasıl Yapılır

Çalışan bayanları sabah kalktıklarında en büyük sorunları arasında yer alan ve güne stresle başlamalarını sağlayan makyaj için uzun zaman geçirmenize gerek kalmadan pratik makyaj teknikleri ile güzel görünüm kazanabilirsiniz.

Kolay Makyaj Yapma Tüyoları

  • Yüzünüzde en dikkat çekici noktalardan biri olan kaşlarınızı daha dolgun göstermenizi sağlayacak yöntemler arasında en pratik olanı kaşınızdaki boşlukları kalem yardımıyla küçük noktalarla belirlemeniz ardından maskarayla son halini getirmeniz size vakit kazandıracaktır.
  • Pratik makyaj yapmak için en güçlü silahınız olarak size yardımcı olacak maskara makyaj çantanızın değişmez parçaları arasında yer alırken bu kozmetik ürünün yerine size yardımcı olacak kirpik kıvırıcılarda faydalı olabilir.
  • Son zamanlarda kozmetik sektöründe yeniliklere imza atan markaların mucizevi ürünleri arasında yer alan göz, dudak, yanak ve vücudunuzun istediğiniz bölgesine uygulayabileceğiniz multiple stick adı verilen malzeme makyaj çantanızda çok yer kaplayan malzemelerden kurtularak tek bir parçada istediğiniz görünümü pratik olarak size sunacaktır.
  • Yüzünüze özellikle yaz aylarında renk getirmek için kullanacağınız bronz pudra burnun yanlarına, elmacık kemiklerine, alnınıza kolayca sürülerek sizin hoş bir görünüm yakalamanızı sağlayacaktır.
  • Yüzünüzde kapatmak istediğiniz noktalarda sizin imdadınıza yetişecek stick kapatıcılar da kısa sürede kusurlu bölgeleri yok etmenizi sağlayacaktır.
  • Sezonun makyaj trendleri arasında yer alan şeftali ve pembe renklerdeki rujların dışında koyu renklerde sizin iddialı bir görünüm kazanmanızı sağlayacağı gibi iş yerine giderken arabada bile dudaklarınızı renklendirebilirsiniz.

Sizlere sunduğumuz pratik makyaj tekniklerinin haricinde saçınızda bilindik görüntünün dışında bir tarz yaratmanız da sizin güne farklı ve formda başlamanızı sağlayabilir.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.