Fotoğraflarda Güzel Görünmek İçin Makyaj Önerileri

Fotoğraflarda Güzel Çıkmak İçin Makyaj

Son zamanlarda selfie (öz çekim) çekmek oldukça moda oldu. Bu nedenle sizlere fotoğraf çektirirken veya çekilirken uygulamanız gereken makyaj önerilerinden bahsetmek istiyoruz. Sizlere vereceğimiz makyaj önerileri sayesinde fotoğraflarda çok daha güzel çıkabileceksiniz.

Mat Tonları Tercih Edin

Eğer fotoğraf çekilecekseniz mat tonlarını tercih etmelisiniz. Mat tonlar fotoğraf çekiminde parlamaz ve yüzünüzde doğal bir ışıltı yaratır.

Fotoğraflarda Doğal Işıktan Yararlanın

Ne kadar doğal ışık kullanırsanız fotoğraflarınız o kadar iyi çıkacaktır. Bu nedenle ağır ışıklar sizi daha farklı ve başka birisi gibi çıkmanızı sağlayacaktır.

Pudra Rengini Sarı Olarak Kullanın

Sarı veya ten rengi pudralar fotoğraf çektirmek için en ideal makyaj malzemeleridir. Işıltılı pudralara göre çok daha iyidir. Ten rengi veya sarı renkte olan pudralar yüzünüzü soluk göstermez ve vurgulamak istediğiniz yer için rahatça kullanılabilir.

Siyah Eyeliner ve Siyah Rimel Tercih Edin

Gözlerinize kullanacağınız siyah eyeliner ve siyah rimel sayesinde mükemmel bakışlar elde edebilirsiniz. Siyah renkler gözleri en iyi vurgulayan renklerde bir tanesidir.

Dudaklarınızı Belirginleştirin

Eğer fotoğraflarda iyi çıkmak istiyorsanız bunun tek yolu dudaklarınızı belirginleştirmelisiniz. Bunun için de dudaklarınızı rujla renklendirerek daha belirgin hale getirin.

Hatlarınızı Belirginleştirin

 Çektireceğiniz resimlerde güzel çıkabilmeniz için yüz hatlarınızı daha belirgin hale getirmeniz gerekiyor. Peki yüz hatlarınızı belirginleştirebilmeniz için burnunuzun her iki yanına, elmacık kemiğinize, çenenizin altına, ten renginize uygun fondöten veya pudra kullanabilirsiniz.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.