Göz Altı Morlukları ve Şişlikleri Nasıl Geçer

Şişlik ve Morluk İçin Pratik Çözümler

Buz ya da buzlu suda bekletilmiş bir çay kaşığı, göz çevresindeki yorgun ve gevşek ciltte mucizeler yaratır. Ilık ginseng çayıyla ıslatılmış kabak ve salatalık dilimlerini de deneyebilirsiniz. Koyu renk halkaları azaltmak için üretilen göz kremleri veya jellerini kullanın. Yaşlanmaya ve kırışıklara karşı göz kremleri aynı işi görmezler.

Şiş Gözler İçin Ne Yapılmalı

Şişlikleri serinleterek büzücü jel sürün. Göz altındaki torbalar için yüzünüze soğuk su çarpmak da işe yarar. Kapatıcı uygulamayın, bu sadece torbaların daha görünür hale gelmesine neden olacaktır. Onun yerine, fazla parlaklığı alması ve torbaların görünümünü küçültmek için gözlerin altına birazcık yarı saydam pudra sürün. Yansıtıcı bir yüzey, ışığı çekerek nesneleri daha büyük gösterir. Yağa geçit vermeyin. Göz makyajınızı bebek yağıyla silmeyin.

Yağlı her şey gözlerinizin içine sızarak şişliğe neden olur ve gözyaşı kanallarını tahriş eder.

Göz Kremi Sürmek Şişliğe Neden Olur

Göz çevresindeki deri incedir ve o bölgedeki yağ bezlerinin azlığından dolayı da kurudur. Gözlerinizin çok yakınına kadar krem sürmek şişliğe neden olabilir. Kremi her sabah ve her akşam göz çukurunun altındaki kemiğin üzerine yüzük parmağınızla sürmeniz daha iyi sonuç verecektir. Uyku. Hiçbir şey gözlerinizin sekiz saat boyunca kapalı olmasının yerine geçemez. Gece saatleri onarım için en iyi zaman dilimidir.

Papatyanın Cilde Faydaları Nelerdir: Alman ve Roma Papatyası

Göz Açıcıları

Hızlı onarımlardır. Cansız gözleri anında “açan” ve onlara ışık veren işlem, alt göz kapağınızın iç kenarına beyaz kalemle çizgi çekmektir.

Koyu Renk Halkalar Nasıl Gizlenir

Göz altlarınızda birikmeyecek ve pıhtılaşmayacak, kapatıcınızın akmasına neden olmayacak optik dağıtıcılar içeren nemlendirici jelleri deneyin. Mat kapatıcılar en iyileridir. Kullanacağınız renk koyu halkaları kapatacak kadar açık olmalı ama abartıya kaçılmamalıdır. Sarı veya açık turuncu tonları göz altı halkalarının mavimsi rengiyle mücadelede en iyi sonucu verirler. Başınızı aşağıya doğru eğip aynaya bakın. Bu şekilde koyu halkalarınız açıkça görüneceklerdir, bu sayede kapatıcınızı nereye sürmeniz gerektiğini de tam olarak saptayabilirsiniz. Çoğu kişi kapatıcıyı gözün tüm çevresine sürer ama bu çok gereksizdir ve gözlerinize birer panda gözü görünümü verebilir. Sadece çukurun başladığı yere sürmeniz yeterlidir. Alt kirpiklerinizin diplerinde mumlu kalemler kullanmaktan kaçının; onun yerine kirpik çizgisine boylu boyunca pudra sürün.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.