Göz Çevresi Bakımı İçin 7 Etkili Yöntem

Her kadın görkemli ve etkileyici görünmek ister. Bunu sağlamanın yollarından biri de göz çevresi bakımıdır. Göz çevresindeki deri ince, hassas ve narindir. Göz çevrenizdeki kırışıklıklardan, morartılardan ve çizgilerden kurtulmak için bilmeniz gereken birkaç uygulama vardır. Bunlardan en işlevli ve etkili olan 7 tanesini siz değerli aysha.com.tr okuyucuları için hazırladık.

Özel Bileşenler

Eğer göz çevreniz için bir ürün kullanmaya karar verdiyseniz bazı bileşenler için ürününüzü kontrol etmelisiniz. Ürününüz haloksil, peptidler, nicotinic asit, kafein, seramitler, retinol ve nemlendirici içeriyorsa bu bileşenler çiller, morluklar, kırışıklıklarla savaşacaktır. Ancak yağ içeren ürünlerden uzak durmalısınız çünkü göz çevresinde nefes alan delikleri kapatma ihtimalleri vardır.

Göz Çevresini Ovalarken Hassas Olun

Göz çevresi bakımında bilinmesi gereken en önemli bilgi, dokunurken veya bir ürün uygularken çok nazik olunması gerektiğidir. Çünkü göz çevresindeki deri, diğer bölgelerdeki derilerden 6-7 kat daha incedir.  Sert kaşımalardan, ovalamalardan ve çekiştirmekten uzak durun, eğer buna dikkat etmezseniz cildinizin yapısında olumsuz etkilere sebep olabilirsiniz.

Kaş Ağdasını Hayatınızdan Çıkarın

Kaş ağdası yapmak göz çevrenizdeki derilere büyük zarar verebilir. Kaşlarınızı ağda yerine cımbızla almak göz çevreniz için çok daha olumlu olacaktır. Eğer ağda kullanmaktan vazgeçemiyorsanız, kuaförünüzün bu işlemi yaparken çok nazik davrandığından  emin olun.

Göz Çevresinde Yüz Ürünleri Kullanmayın

Göz çevresinin ayrı bir bakım gerektirdiği genelce kabul edilir. Yani yüzünüz için kullandığınız ürünleri göz çevrenizde kullanmamalısınız demek oluyor bu. Yüz temizleme jelleri bu ince ve hassas bölge için çok zararlı olabilir. Çünkü bu ürünler yağ ve kir temizlemek için kullanılır ve aşındırıcı parçacıklar içerir.

Güneş Kremi Kullanın

Göz çevrenizin güneş ışığından çok etkilendiği ve bakıma ihtiyacı olduğu herkesce bilinen bir gerçektir. Yüksek faktörlü güneş kremi kullanarak bu bölgenin erken yaşlanmasını ve güneş hasarlarını önleyebilirsiniz. Eğer güneş kremi kullanırsanız cildiniz pürüzsüz ve yumuşak olacaktır.

Masaj Yapın

Eğer sadece göz çevresinde değil yüzünüzün tamamında da bulunan problemlerden kurtulmak istiyorsanız masajı deneyin. Masaj göz çevresi morarmasını, şişkinlikleri ve alnınızdaki kırışıklıkları da geçirmekte önemli fayda sağlar. Masaj kan dolaşımını hızlandırdığından ve kaslara dışarıdan müdahale ettiğinden cildinize faydası tahmin ettiğinizden çok daha fazla olacaktır.

Maske Yapın

Göz maskelerinin cildinizi yenilemek ve parlatmak için harika seçenekler olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Bu bakım türü ince ve yumuşak göz çevresini nemlendirmek ve yatıştırmak için harika bir yoldur. Bakımsız kalan alanı en kısa sürede toparlayacak ve cildi şımartacak en iyi seçeneklerden biri maske yapmaktır.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.