Göz Kalemi Sürmenin Püf Noktaları ve Teknikleri

Göz Kalemi Sürmenin İpuçları Neler

Merhaba sevgili Aysha okurları ve bu işin ustası genç kızlarımız. Konumuz bayanlarımızın günlük yaşamda ve şık gecelerde kullanmaktan çekinmedikleri göz kalemi. Gözlere çarpıcı bakış katan, büyük gözleri küçülten, küçük gözleri belli eden, çekik göz görünümüne kavuşturan, ışıltılı gözlere dönüştüren göz kalemi çeşitleri mevcut.

Gözlerinizin dış kısmına çektiğiniz göz kalemi daima bakışlarınızı daha etkili hale dönüştürecektir. Eğer beyaz tene sahipseniz mutlaka kahverengi göz kalemi sürmelisiniz. Gözünüzün hem içine hem de dışına uygulayabileceğiniz yağlı bazda göz kalemini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Göz Kalemi Nasıl Sürülür

Kalemi göz kapaklarınıza uyguladığınızda orta kısımdan başlayarak uygulamanızı tavsiye ederim. Ortadan başlayarak uygulandığında daha kolay sürelen ürün size zaman kazandıracaktır. Göz kalemi çekme işleminizi tamamladığınızda kulak çubuğu yardımıyla kalemin üzerinden geçerseniz dumanlı gözlere sahip olursunuz ve bakışlarınız daha da etkileyici gözükür. Çekik gözlere sahip olmak istiyorsanız göz kaleminizi alt ve üst kirpiklerinin ortasından başlayarak göz bitimine kadar çekmeniz gerekir. Işıl ışıl gözlere sahip olmak istiyorsanız beyaz göz kalemini gözünüzün iç kısmına uygulamalısınız ve seçiminiz yağlı göz kalemi olmalıdır.Küçük bir ipucu daha:eğer kaş kaleminiz yanınızda yoksa göz kalemini kaşlarınıza da uygulayabilirsiniz.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.