Green Book En İyi Film Seçildi!

Oscar Ödülleri dağıtıldı fakat yankıları uzunca bir süre devam edecek gibi görünüyor. Törene damgasını vuran bazı seçimler ise gündemin ilk sıralarında yer alıyor. Bunlardan biri de yılın en iyi filmi ödülü ile ilgili.

91. kez düzenlenen Oscar Ödülleri için en iyi film kategorisinde aday gösterilenler arasında sürpriz yaşandı. Kazananın açıklanmasından önceki süreçte aday filmler arasında öne çıkan filmler farklıydı. Bu durum gecenin sürprizle bitmesine sebep oldu.

Favori Filmler Farklıydı!

En iyi film ödülüne sahip olması beklenen filmler Roma ve Bohemian Rhapsody filmleriydi. Her iki film de izleyenleri etkilemişti. Queen hayranlarının ayrı bir gözle takip ettiği Bohemian Rhapsody filminin ödülü almasına ise neredeyse kesin gözle bakılıyordu. Fakat her iki film de ödüle ulaşamadı. Her iki film de farklı kategorilerde ödül buldu. En iyi oyuncunun Bohemian Rhapsody filmindeki Rami Malek’in seçilmesi gibi.

En İyi Green Book Oldu!

Green Book filmi bahsettiğimiz iki filmin de arkasında kalmıştı. Fakat seçici kurul farklı bir düşünceyle ödülün Green Book’a verilmesi yönünde görüş belirtmiş olsa gerek ödül Green Book filmine gitti. Türkçe karşılığı Yeşil Rehber olan filmin başrolünde Viggo Mortensen ve Mahershala Ali yer alıyor. Alınan ödülü en iyi senaryo ödülüyle taçlandırması ise çifte mutluluk yarattı diyebiliriz.

Bir hayat hikayesi niteliğindeki film IMDB gibi önemli bir platformda 8.3 puan almış durumda. Bu puan aslında IMDB platformunda da diğerlerinin önünde tutuyor. Eğer şu sıralar bir film izlemek istiyorsanız iyi oyunculuklar eşliğinde Green Book’u izlemenizi tavsiye ederiz.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.