Detoks Çayları Zayıflatır Mı?

Peki, kilo verirken alternatif yollara başvuran kişiler arasında gittikçe popüler olan detoks çayları, gerçekten etkili oluyor mu? Bu çaylar güvenilir mi? işte detoks çaylarına başlamadan önce bilmeniz gereken detaylar… 

Mutlaka Yapmalısınız: Diyet ve Spor
Kilo verme hedefinde olan kişilerin sadece detoks çayı içerek zayıflaması maalesef mümkün değildir. Beslenme alışkanlıklarının değişmesi için düzenli spor ile zayıflamak, sağlıklı ve doğru olandır. Çünkü yapılan çalışmalar, diyet yaparak hızlı ve kısa süreli verilen kilolar yerine kalıcı yaşam şekil değişikliklerinin daha etkili olduğunu ortaya koymaktadır.

Yağ Değil Su Gidiyor!
Detoks çayı tüketirken normalden fazla su tüketimi gerçekleştirebilirsiniz. Bu durum tartıda size kendinizi iyi hissettirebilir. Ancak unutmamalısınız ki hiç yağ kaybetmeden de sadece su kaybederek kendinizi hafif hissedebilir, kilo verdiğinizi düşünebilirsiniz. Unutmamanız gereken nokta, detoks çaylarını kullandıktan sonra eski yeme-içme alışkanlıklarınıza geri dönerseniz, verdiğiniz kiloların aynı şekilde size geri döneceğidir.
 
 

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.