Evde Cilt Bakımı

Cilt bakımında en önemli konulardan biri cildin temiz ve nemli tutulması konusunda gereken hassasiyetin gösterilerek sık aralıklarda yıkanmaktır. Ciltlerin temizliği kadar nemlendirilmesi ve beslenmesi de oldukça önemlidir. Bunu sağlamak için cilt yapısına uygun nemlendirici kremler seçilmelidir. Cilt yapılarına uygunluk sağlamayan kremlerin kullanılması halinde istenmeyen etkilerle karşı karşıya kalınır. Bu sorunları ortadan kaldırmak için evde daha doğal ve daha sağlıklı formüller hazırlanabilir. Bu kremlerin deriye tatbik edilmesinden sonra tonikler ve yine evde formüle edilecek cilt maskeleriyle yapılacak kürlerle sağlıklı, pürüzsüz ve temiz ciltlere sahip olunur.

Bütün bunların dışında günlük cilt bakımları arasında önemli yer tutan yüz bakımları doğal elementlerle imal edilen sabunlarla yıkanmalı, temizleme sütlerinden faydalanılmalıdır. Tonikleme işlemi yüz temizlendikten sonra derideki gözeneklerin arındırılması siyah nokta ve sivilcelerin oluşumunu önlemek için oldukça önem gösteren konuların başında gelir. Bu konunun çözülmesinde kimyasal esans içermeyen gül suyu en ideal yardımcılardan biridir. Aynı işlem papatya  suyu kullanılarak da yapılmaktadır.

Merve Akdoğan

İstanbul Üniversitesi Radyo TV bölümü mezunu olan Merve Akdoğan, web içerik editörüdür. Moda, Kadın, Stil, Güzellik, Seyahat/Gezi alanlarında içerikler üreten editörümüz, alanında uzman isimlerle röportajlar da yapmaktadır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.