Evinizin IQ’su Kaç?

İyi ve akıllı teknolojiye sahip bir eve kavuşmak istiyorsanız 20 bin euroyu gözden çıkarmak gerekiyor.
Son günlerde ABD ve AB’de gelişen değişiklik doğrultusunda teknolojiler akım sıra Türkiye’de kendini göstermeye başladı. Akıllı ev sahibi bir takım ayrıcalık taşıyor. Bu ayrıcalık teknolojinin gelişmesi neticesinde yakın bir gelecekte sıradan olacak.

Evinizin akıllılık derecesi kaç? Tek bir kumandayla evinizin tamamını kontrol altında tutabiliyor musunuz? Bu ve bunun gibi pek çok fonksiyonu barındıran akıllı ev sistemleri her geçen gün yaygınlaşmaya başlamak üzere. Güvenlik sistemlerine dayanan konfor arayışları insanları, ev konusunda arayışlara yönlendirmektedir. Yaklaşık 10 yıl öncesi akıllı ev konseptleri teknolojilerle arası olmayanlara uzak olan konulardan biriydi.

Geçen süre içerisinde gelişen teknoloji pazarlarında kullanabilecek sistemlerle başta cep telefonu olmak üzere internet kullanımının yaygınlaşmasıyla beraber akıllı ev anlayışının kabul görmesinde önemli rol oynamıştır. Akıllı ev teknolojilerinde konfor ön plana çıkmış durumda.. Tam donanımlı IQ’ su zirvede olan bu tarz evlere rağbet çok fazla olmakta.. Teknolojiyle ilişkilerimiz ne durumda olursa olsun gelinen noktalar doğrultusunda akıllı evlerde yaşanması kaçınılmaz olacak.
 

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.