İhtişam ve Lüksün Başkenti Dubai

Emirlik, Orta doğunun turizm, ticaret, alışveriş yerlerinden biridir. Dubai’de daha ziyade turizm ve ticarete ağırlık verilerek son yıllarda önemli ölçüde gelir artışı sağlanmıştır. Dubai “en”lerin çok yaşandığı kentlerden biridir.

Şehir içinde gezerken trafik lambalarında beklemekte olan pek çok Ferrari, Lamborghini ve diğer lüks arabaları sıklıkla görebilmeniz mümkün. Lüksün en küçük detaylara yansıdığı bu tarz klimalı otobüs duraklarına kadar yansıyor. Yelken biçimindeki oteli, dünyanın en yüksek binası en büyük alışveriş merkezi ve palmiye adası Dubai’nin sembolleşen değerlerinden.

Dubai’de gezilecek yerler arasında Jumeriah rezidans bölgesidir. 4-5 katlı villar buraya tipik mimari özelliği kazandırıyor. Bu evlerde genelde zengin ve varlıklı aileler yaşıyor.

Palm Jumeriah, palmiye şeklinde olan adanın bulunduğu bölgedir. Burası hemen hemen bütün yabancıların yerleşim bölgesi olmuş. Bunun dışında Holywood yıldızlarının villa ve malikâneleri burada konumlanıyor.

Dubai Marina, yürüme sahili bölgelerinden biri olma özelliğini taşıyor. Akşamları insan topluluklarının olağanüstü gösteriler izlediği yerlerden olup ilgi çeken sahne ve şovlara ev sahipliği yapıyor. Dubai The Mall, Dubai’nin merkezinde bulunan bu alışveriş merkezi 500 dönüm büyüklüğünde. Dubai The Mall’da lükste sınır tanımayan pek çok marka ve mağazalar bulunuyor.
 

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.