İstanbul Komedi Festivali Başlıyor!

Kültüre dâhil yeni evrensel verileri dikkatle izleyen BKM, festival kapsamında mizahın ulusal ve uluslararası düzeyde en iyi isimlerini ağırlayarak, İstanbul kent kültürüne yepyeni bir dinamik kazandırmayı amaçlıyor.

İstanbul Komedi Festivali, uluslararası komedi festivalleri gibi uzun soluklu ve geleneksel bir yapıya zemin hazırlamanın yanı sıra, komedinin her alanını kucaklayan unsurlarının uluslararası bir platformda oluşup ilerlemesini hedefliyor.

Yerli ve yabancı birçok ünlü komedyenin katılımı ile gerçekleşecek olan festival; mizah temalı sergilerden keyifli komedi showlara, özel konuklarla yapılacak olan panellerden, komedi film gösterimlerine kadar geniş bir etkinlik yelpazesi içerisinde gerçekleştirilecek.

Beşiktaş merkez olmak üzere birçok yerde etkinliklerini gerçekleştirecek olan İstanbul Komedi Festivali,  15 – 20 Kasım tarihleri arasında meraklılarıyla buluşuyor.

Festival Programına Dair…
Cem Davran moderatörlüğünde Türkiye’nin usta oyuncusu Demet Akbağ, profesyonel ve kişisel hayata dair bakışı üzerine söyleşi gerçekleştiriyor. Beşiktaş Kültür Merkezi’ndeki bu program 15 Kasım saat 20:30’da.
 
Festival kapsamında ünlü komedyen Ata Demirer de ‘tek kişilik’ gösterisiyle İstanbul Komedi Festivali’nde bulunacak. Başarılı komedyenin gösterisi Türk Sanat Müziği’nden operaya, halk müziğinden pop ve arabeske kadar geniş bir repertuvara sahip. Ata Demirer kendisine has üslubu ile bir yandan şakalarıyla seyirciye kahkahalar attırıyor, bir yandan da şarkılarıyla tiyatro sahnesine hoş bir seda getiriyor…
BKM kuruluşundan beri sahne arkası çalışmalarında makyöz ve kuaför olarak var olan Suzan Kardeş, bu festivalde de BKM’nin yanında yer alıyor. Programı 19 Kasım’da sizlerle…
 
BKM’nin kurulmasında da önemli rol üstlenmiş olan büyük usta Nejat Uygur’un da anılacağı söyleşiyi ise oğulları Süheyl-Behzat Uygur düzenleyecek.
 
Nilgün Belgün’ün büyük ilgi gören ‘’İçimdeki Kadın Aşk ve Komedi’’ isimli kitabından sahneye uyarlanan ‘’Nilgün Belgün’le Aşk ve Komedi’’ isimli müzik ve danslı gösterisi de 16 Kasım’da İstanbul Komedi Festivali’nde seyirci ile buluşuyor.

Festivalin kapanışını ise BKM’nin kilit isimlerinden Yılmaz Erdoğan yapıyor. 12 yıllık bir aranın ardından tek kişilik oyunu ‘’Münaşaka’’ ile 20 Kasım’da Uniq Hall sahnesinde sizlerle buluşan Erdoğan, bir yandan dijital teknoloji ve sosyal medyaya dair güçlü tespitleri bir yandan da kendine dair merak edilen sorulara vereceği cevaplarla seyirciyi çok komik ve ‘’hakiki’’ bir yolculuğa çıkaracak.
 
 

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.