Sıcacık Bir Mekân: Mim Kahve

Birçok adresin kesişme noktası, alışveriş ve ticaretin kalbi Eminönü’ne hepimizin yolu düşmüştür sanırım. İşte Mim Kahve, Eminönü trafiğinden, içinde kaybolduğunuz insan kalabalığından sıyrılıp soluklanabileceğiniz ve keyifli saatler geçirebileceğiniz bir alternatif sunuyor sizlere.
 

mim kahve

Mekân, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin karşı caddesinde bir sokakta, Eminönü otobüs duraklarından sadece 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunuyor.
Sokağına girdiğinizde manalı ismine yakışır tabelasıyla karşılıyor sizi Mim Kahve. Kocaman, renkli ve göz yoran bir giriş arayıp da yanılmayın sakın. Aksine, üzerinde sadece Arapça ’mim’ harfinin bulunduğu oldukça sade, tahta bir tabelası var. Ve adımınızı attığınız anda sizi etkileyen mekân; 5 katlı, bol merdivenli…
 

mim kahve

Siz merdivenleri tırmanıp manzaraya ulaşmaya çalışırken, duvarlarda göreceğiniz harika çizimler de misafirlerine eşlik ediyor. Hele bir de fotoğraf çekmeye meraklıysanız, üst katlara çıkıp oturmanız biraz vakit alabilir. Çünkü duvarlardaki her bir çizimi, masaların üzerinde bulunan çeşitli kitap ve eski radyoları, merdivenlere sıralanmış daktiloları, tek tek sanat eseri sayılabilecek dekor tabakları insanı fotoğraf çekmeye çağırıyor. Öyle ki kasada ödeme yaparken bile bankonun üzerinde bulunan çeşitli objeleri, mekânın simgesi haline gelen ’Rıfkı’yı çekmeden duramayacaksınız.
 

mim kahve

Zevkli iç mekân tasarımı, Galata ve Boğaz’ı gören muhteşem manzarası sayesinde İnstagram kullanıcıları için vazgeçilmez olan Mim Kahve, menüsüyle de ben buradayım diyor. Kahvaltı ve yemek çeşitleri, nefis kahveleri, tam 18 çeşit gazozları, mekânla özdeşleşen ve hemen her masasında görebileceğiniz ’magnolia’sı buraya tekrar tekrar gitmenize sebep oluyor.
 

mim kahve

Beş güler yüzlü insanın bizlerle buluşturduğu Mim Kahve; uygun fiyatları, başarılı servisi, masalarında kitapları ve rahatsızlık vermeyen güzel müzikleriyle sizleri bekliyor.

Adres: Demirtaş Mahallesi, Devoğlu Sokak. No:10
instagram.com/mimkahve

 
 

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.