Sokak Çığırından Çıktı Moda Ticarete Kurban!

Modanın kalıplarını özgün kullanan, kendine göre yorumlayan moda ikonlarının sokakları görsel bir şölene dönüştürmesi hepimizi büyülüyordu.

Chanel mini ceketinin altına bit pazarından aldığı eteği giyen, kendi tarzını yaratan, kitleleri peşinden sürükleyen moda showlarının ön sıra misafirleri sokağın son beş yılda bu hale geleceğini bilselerdi bu kadar “özgün olun, özgür kalın” demezlerdi.

sokak modası

Kendi stilini yaratma derdine düşenler, “İistediğimi giyerim yaşasın özgürlük” sloganıyla aslında göz yorucu bir fotoğrafa dönüştüklerinin farkında bile değiller. Salonların şık kadınları yerlerini sokağın asi serseri ruhlu kadınlarına bıraktı…

sokak modası

Moda dünyasında yaşanan bir diğer kafa karışıklığı, markaların kendi çizgilerini kaybedip, kadına stil sunmak yerine ortaya karışık koleksiyonlar yapması. Tamamen ekonomik çıkarlar gözetilerek her kadını hedef alarak çıkartılan koleksiyonlar markaların marka algısını kaybetmesine neden oldu. Stil sunan marka imajı herkesin her şeyi bulabileceği pazar tezgahlarına dönüştü. Sezonlarda markaların yükledikleri stilden çok yaptıkları ciroların konuşulması da hep bu yüzden.

sokak modası

Unutmayın her kadın stil sahibi değildir. Her kadın doğru giyinmeyi bilmez. Marka olmak, akıllarda kalmak, kadınlara doğru stil sumakla mümkündür.

sokak modası

Ortaya karışık, kadın karışık, moda karışık…

Modanın kendini kaybetmeden yenileneceği, sokakların yeniden stil sahibi kadınlara bırakılacağı sezonlara ulaşmak umuduyla… Sevgiyle kalın… 80ler modası

Safiye EKİZ
MODA TASARIMCISI

Av. Seher Tuba Çevik

Yerli ve yabancı birçok firmaya hukuk danışmanlığı yapan yazarımız Av. Seher Tuba Çevik, Aysha’da hukuk alanında yazılar yazmaktadır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.