Hubla Anne Dostu Doğum Elbiseleri

Mahremiyete saygılı davranmak doğuma pozitif destek sağlar

Aysha Dergi yazarlarından Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ayşe Duman ile Hubla Design doğum elbiselerini, doğumda mahremiyetin önemini ve bu süreci rahat geçirebilmeleri için yapılması gerekenleri konuştuk.

IMG 20190917 WA0002

Doğumda mahremiyet neden önemlidir?

Herkesin kendine göre kendi bedeni için çizdiği bir özel alan, hiçbir kimseyle paylaşmak istemediği mahrem bir alanı vardır. Kişi bu alanını mümkün oldukça korumak ister saygı gösterilmesini bekler. Aksi halde kişi sınırları suistimal edilmiş, dolayısıyla güvensiz hisseder ki bu da; bedende stres durumu oluşturur. Yani beden gergin ve huzursuzdur, odaklanma sorunu yaşar. İşte bu durum doğum sürecinde anne ve bebek için son derece zararlıdır. Çünkü rahat ve kolay bir doğum için annenin gevşemesi kendini güvende hissetmesi ve doğumuna odaklanması gerekir. Bu bağlamda annenin mahremiyetine saygılı davranmak onu korumak, doğuma pozitif destek sağlar.

INP4440 copy

HUBLA’NIN FARKI ANNELERE KONFOR SAĞLAMAK

Hubla Design Anne Dostu Doğum Elbisesinin diğerlerinden farkı nedir?
Annenin doğumdaki mahremiyetini gözetmeyen diğer elbiselerde (ameliyat önlüğü) yaşanan sıkıntı Hubla ile ortadan kalkmakta. Anne doğum yolculuğu boyunca özgürce hareket ederken, muayenelerini olurken orasını burasını kapama ihtiyacı hissetmediğinden bedenin gevşemesi kolaylaşır. Anne doğumuna ve bebeğine daha rahat odaklanır. Doğum sonu tentene temas kolaylıkla sağlanır. Pamuklu kumaştan olması cildin nefes almasını sağlar. Enerji akışını rahatlatır. Ayrıca şıklığı ve özel anlarda özel olmayı sevenlere kendini iyi hissettirir. 30 yıllık meslek hayatımda anneler klasik doğum önlükleriden  hep şikayetçi oldular. Hatta  “O önlüğü giyeceğime sezaryen olurum daha iyi” diyen anneler dahi oldu. İşte HUBLA’nın en büyük  farkı annelerin konforunu ve memnuniyetini sağlamak.

Hubla Doğum Elbisesini arzu edenler nerelerden bulabilirler?

Anne adayları Hubla Anne Dostu Doğum Elbiselerine www.hubladesign.com web sitesinden kolaylıkla ulaşabilir ve online alışveriş ile kapıdan teslim alabilir. Hubla Doğum Elbiseleri aynı zamanda farklı online alışveriş sitelerinden de sipariş edilebilmektedir.

INP4373 copy

Bir bebek bir fidan kampanyası nedir?
Tıpkı bir bebek gibidir fidanlar; minik bedeni ile yaşama tutunmaya çalışır. Her ikisi de yarına umut ve bir nefestir. Dünyaya gelen miniklere bırakacağımız en büyük miras ise daha yeşil, daha yaşanabilir bir dünyadır. Bu sebeple çeşitli çevre dernekleri işbirliği ile yürüttüğümüz “1 Bebek, 1 Fidan” kampanyası, her Hubla bebeğinin doğumu ile daha da büyüyor ve Hubla Bebekleri ormanına dönüşmeye devam ediyor. Bu proje kampanya kapsamında sipariş edilen her Hubla Doğum Elbisesi ile birlikte anne adayına bebeğinin adı ile dikilen fidan bağış sertifikasını iletiyoruz ve Hubla Bebekleri ormanı ile geleceklerine umut olmaya devam ediyoruz.

Sağlıklı bir hamilelik ve doğum süreci için neler önerirsiniz?
Hamilelik ve doğum değişim için bir fırsattır. Her anne bebeğinin sağlıklı olmasını ister ve bunun için öncelikle kendi sağlığını ve yaşam şeklini gözden geçirmeli, gerekli düzenlemeleri yapmalıdır. Nasıl ki bir misafir için kendimize, evimize, soframıza özen gösteriyorsak en özel misafirimiz bebeğimiz içinde aynı özeni göstermeliyiz. Bu bağlamda fazla kilolar verilmeli, sağlıksız beslenme, sigara, alkol gibi alışkanlıklar bırakılmalı, yaşama hareket katmalı, hayatın coşkusunu hissetmeyi engelleyen korku ve öfkelerden özgürleşilmelidir. Ve tabi her gebe durumuna özel doktorunun tavsiyelerine uymalı.

INP4414 copy

Lohusalık her kadın için çok özel bir dönemdir… Bu dönemde lohusaya ve aile bireylerine neler söylemek istersiniz?
Lohusalık hamilelik ve doğum gibi çok özel bir süreçtir. Burada en önemli görev eşe, aile büyüklerine ve yakın çevreye düşmektedir. Annenin bedeni ve ruhu dalgalanmalar yaşar, alıngan ve kırılgandır. Lütfen daima anlayış gösterelim. Uyku ve dinlenme anne için önemlidir. Lütfen destek olalım. Anne zaman zaman kendini yetersiz ve çaresiz hissedebilir. Lütfen yardımcı olalım ancak sen yapamazsın, ben yapayım tavrıyla asla değil.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.