İnsan Doğası Sergisine Yüksek Katılım!

69 Yaşındaki usta heykel sanatçısı Anthony Cragg, İstanbul’da düzenlediği sergiyle yüksek bir ziyaretçi kitlesine ulaştı. Sanata olan ilginin artmasına yönelik sık şekilde çalışmalar yapılsa da tam olarak karşılığını alamayan yetkililer bazı sanat sergilerinde beklenenden fazla ilgiyle karşılaşıyor.

Çeyrek Milyon Katılım!

Dev sergi İstanbul Modern Sanatlar Müzesi’nde düzenlendi. 1949 Yılında doğan ve günümüzde hala sanatını icra eden, çağdaş sanat eserleriyle tanınan Anthony Cragg, neredeyse yarım asırdır sanatını icra ederek çeşitli ülkelerde sergileme imkanı buluyor. İnsan Doğasu ismini verdiği çalışması ise 250 bin civarında bir katılım gördü ve bu sayı sanat sergisi olarak Türkiye’de en yüksek katılımı alan sergilerden biri olarak kayıtlara geçmiş bulunuyor.

Anthony Cragg, sergisini ilk kez Türkiye’de sundu ve beklediğinden daha güzel bir ilginin olduğunu belirtti. Birbirinden farklı renklerde yapılmış çok farklı şekillere sahip ilham veren çalışmalar, İstanbul Modern’i gezenler sanatseverler tarafından da ilgiyle karşılandı.

Sergide çağdaş sanat icra edilirken geçmiş dönemdeki teknikler eşliğinde yaptığı çalışmalar da yine büyük ilgi gördü. Anthony Cragg, sergi sonrasında İstanbul’a tekrar gelmek üzere ayrıldığını ve burada sanat ile ilgilenen çok kişinin olduğunu aktardı.

İstanbul’da Şubat ayında farklı sanatçıların farklı çalışmalarının sergileneceği sanat sergileri devam edecek.

Merve Akdoğan

İstanbul Üniversitesi Radyo TV bölümü mezunu olan Merve Akdoğan, web içerik editörüdür. Moda, Kadın, Stil, Güzellik, Seyahat/Gezi alanlarında içerikler üreten editörümüz, alanında uzman isimlerle röportajlar da yapmaktadır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.