İş Hayatında Nasıl Giyinmeliyiz: Ofis Stil Şifreleri

Çalışan kadın olmak birçok açıdan belki zor… Kısıtlı  zamanlarda hazırlandığımız, iş disiplini gereği yaratıcılıkta zorlandığımız ve kendince kuralları olan bu tarz ile ilgili önerilerimi sizin için özetledim…

iş kadını stil önerileri muhafazakar moda
İpekyol

Kadınların yüzde 49’u kıyafetlerinin kurum içi itibarlarını artırdığını düşünüyor. Yüzde 36’sı ise iyi bir kıyafetin, uygun bir makyajla tamamlandığında özgüvenini artırdığını ve bunun iş performanslarına yansıdığını söylüyor.
İş hayatındaki giyiminiz, işinizi nasıl yaptığınızın da bir göstergesidir. Unutmayın, algı her şeydir ve stiliniz hakkınızda yaratılacak algının en önemli faktörüdür. Kendinize gösterdiğiniz özen, başkalarından göreceğiniz itibarın belirleyicisi olduğu gibi işinize gösterdiğiniz özeni de yansıtır.

iş kadını stil önerileri muhafazakar moda

İş Hayatında Nasıl Giyinmeliyiz

  1. Tüm giyim markaları alternatif sunuyor. O yüzden aslında zor gibi görünse de kendi stilinizi yansıtmak için iyi bir platform olabilir. Benim sırrım kaliteden ödün vermemek. Bütçemi zorlamasın diye kaliteli ürünlerle ucuz olabilecek bazı ürünleri bir arada kombinlemek. Şık, kaliteli, dikişi, kumaşı özel siyah ya da lacivert bir pantolonla, ucuza bulduğum zamansız penye t-shirtleri; iyi bir ceketle tamamlamayı seviyorum. Siyah, lacivert, gri; zamansız, modasız renklerdir. Bu renklerde iyi denebilecek ana parçaların kaliteli olmasına özen gösteririm. Düz penyeler, düz gömlekler konusunda en ucuzu bulmayı hedeflerim.
  2. İş dışında bol, salaş kıyafetleri severiz ama iş hayatında pantolon ya da eteğin bel kısmının dışına taşan gömlekleri tercih etmemelisiniz. Gömlekleri içeriye sokun, şık bir kemerle tamamlayın… Hatta bir eşarpla renklendirin.
  3. Saç ve makyajın önemi en az kıyafetiniz kadar önemli. Abartılı bir makyaj özellikle son günlerde moda olan abartılı takma kirpik, tırnak ve frapan renkler hangi iş kolunda olursanız olun dikkati işinizin dışına çekmeye neden olur. Dikkatli kullanmanızı öneririm.
  4. Püsküllü ya da fazla detaylı ayakkabıları tercih etmeyin. İşten sonra gideceğiniz bir yer için çantanızda taşıyın ama ofis ortamında asla. Aynı şekilde yüksek platformlu ayakkabılar da pek tercih edilmemeli…
  5. Günümüzde ofis giyiminde de denim kullanılabilir ancak şık bir ceketle ve gömlekle tamamlayarak… Ve sadece klasik bir denim olmak kaydıyla.
  6. Renkli giyinmeyin demiyorum ama fazla desenli kombin parçalarınızı daha kabul görmüş renklerle tamamlamanız önemli. Tabii ki renk uyumuna dikkat ederek.
  7. Ceketler ile iş hayatının kurtarıcısı sade bir elbise, etek ya da pantolonla seçimlerinizi destekleyebilirsiniz. Bu yıl özellikle Ng Style’ın Zorlu mağazasında gördüğüm ceket alternatiflerine bayıldım…
​ ​muhafazakar moda

NG Style

Çalışan Kadının Olmazsa Olmazları

Siyah, lacivert, gri tonlarında etek, elbise ve klasik kesim pantolonlar
Bej, siyah, krem ve antrasit tonda ceket ve üst giyimler
Fular, eşarp ve sade ama şık kolye ve küpeler. (Asla halka küpe ya da çok sallantılılar tercih edilmemeli.)
Çok yüksek olmayan platformsuz ya da az platformlu ayakkabılar.
Tek taşımı kendim aldım diyenler, kariyer de çocuk da yaparım ayrıca stilimi de yansıtırım diyenler size gelsin bu yazı! Sevgiler…

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.