İzmir’de Caz Festivali Heyecanı!

İzmir’de tam 19 gün sürecek caz festivali yarın itibarı ile start veriyor. Caz sevenler için paha biçilmez konserlerin yer alacağı festival bu yıl 26. kez gerçekleşecek.

26. İzmir Avrupa Caz Festivali çatısı altında gerçekleşecek olan konserler 2 Mart 2019 Cumartesi günü başlayacak. Festivalin başlangıcını Ferit Odman Quartet yapacak. Öncesinde ise sergi açılışı yapılacak. Ferit Odman Quartet konseri ile başlayacak festivalde toplam 9 konserin olacağı aktarıldı.

Konserler dışında sergi, seminer ve film gösterimleri de gerçekleşecek. Tabi bununla sınırlı kalmayacak olan festivale çeşitli etkinliklerle 19 gün boyunca sürecek. Caz davulcusu olarak öne çıkan Ferit Odman, Downbeat dergisinin Autumn in New York ve Nommo albümlerinde yer alan quartet aranjmanlarını sunacak.

20 Mart’a Kadar Devam Edecek!

Katılım göstermek isteyenler Mithatpaşa Caddesi üzerinde bulunan Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde etkinliklere katılım gösterebilirler. Çok sayıdaki etkinlik sayesinde İzmirliler adeta sanat için mükemmel bir ay geçirecek.

Biletler biletix üzerinden satılırken fiyatların çok yüksek olmaması ise sevindirdi. Çeşitli kategorilere ayrılan biletler 40 lira ortalama ile satılıyor. Yer kalmama ihtimaline karşın gitme yönünde plan yapanların şimdiden biletleri almaları tavsiye ediliyor.

İzmir’deki bu önemli sanat ayının ardından ise ilerleyen aylarda sanata tiyatro ile devam edilecek. Her yıl düzenlenen tiyatro günleri kapsamında önemli oyunlar ve usta oyuncular İzmir’de yerini alacak. Henüz tiyatro programının belli olmadığını belirtelim.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.