Kate Hudson’dan Cinsiyet Kavramına Yeni Bakış

Amerika’nın son yıllarda fazlasıyla başarı elde eden oyuncularından biri olan Kate Hudson, geçtiğimiz aylarda doğum yaparak bebeğini dünyaya getirmişti. İlk olarak cinsiyeti merak edilen bebeğin zaman içerisinde yapılan açıklamayla kız olduğu bildirildi.

Fakat Kate Hudson bu konuda bir çok ebeveyne örnek olacak veya ışık tutacak bir açıklama yaptı. Açıklama sevenlerinin görüş ayrılığına düşmesine neden olurken, uzunca bir süre hatta yıllarca tartışılabilecek bir konunun da başladığı düşünülüyor.

Cinsiyet Tercihini Yapacak

Kate Hudson’un bebeğinin cinsiyeti kız. Fakat cinsiyet seçimini onun kendisine bıraktığını, kendisinin kız veya erkekmiş gibi davranmayacağını belirtti. Özgür bir ülke ve dünyada yaşadıklarını belirten Hudson, kendi özgür düşüncesiyle bu kararı kendisinin verebileceğini düşünüyor.

Rani isimli bebek şuan için durumun farkında değil fakat ilerleyen dönemlerde Hudson’un bu düşüncesinden yola çıkarak nasıl bir yol izleyeceği, büyüdüğünde hangi cinsiyeti seçerek hayatını devam ettireceği merak ediliyor. Hudson’un sıkı takipçileri ise Rani’nin kısa sürede büyüyüp tercih yapmasını bekleyecek.

Yeni Bir Görüş

Bu görüş daha önce ünlü olmayan aileler tarafından sergilendi mi bilinmez fakat açık şekilde beyan eden ünlülerden bahsediyrosak Kate Hudson bu konuda bir ilki gerçekleştirdi.

Çünkü daha önce hiçbir ünlü bu görüşe sahip olsa bile böyle bir açıklama yapmayı tercih etmedi. Hudson’un yakın çevresi de bu açıklamaya biraz şaşırdığını belirtirken, onun özgürlüğe ve insan tercihlerine duyduğu saygıya bağlı olarak böyle bir açıklama yaptığını kaydetti.

Merve Akdoğan

İstanbul Üniversitesi Radyo TV bölümü mezunu olan Merve Akdoğan, web içerik editörüdür. Moda, Kadın, Stil, Güzellik, Seyahat/Gezi alanlarında içerikler üreten editörümüz, alanında uzman isimlerle röportajlar da yapmaktadır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.