Kilo Almak İçin Neler Yenir: Kilo Aldıran Meyveler Nelerdir?

Kilo Almak İçin Ne Yapılmalı?

Kilo vermek kadar kilo almak da oldukça zordur. Ancak bazı konulara dikkat edilerek kilo alınma süreci hızlandırılabilir.

Kilo Almak İçin Ne Yemeli: Kilo Aldıran Yiyecekler Nelerdir?

Kırmızı Et Kilo Aldırır mı?

Kırmızı et, yüksek kolesterol içerir. Aynı zamanda protein ve demir açısından zengindir. Bu nedenle beslenme düzenine mutlaka dahil edilmelidir. Özellikle kaburga ve sığır bonfile eti gibi besinler tüketilebilir.

Hızlı ve Sağlıklı Kilo Almak İçin Ne Yapılmalı

Fıstık Ezmesi Kilo Aldırır mı?

Fıstık; protein ve yağ içerir. Bu içeriği ile kilo almaya yardımcı olur. Gün içerisinde bir çorba kaşığı fıstık ezmesi yani yaklaşık 100 kalori tüketilmesi önerilir. Fıstık ezmesi aynı zamanda magnezyum, folik asit gibi vitaminler de içerir. Vitamin E ve B vitamini açısından zengindir. Özellikle kahvaltıda tüketilmesi önerilir.

Kilo Almak İçin Süt İçilir mi?

Kilo almak için süt tüketimi artırılmalıdır ancak tam yağlı süt tüketilmesi önerilir. Gün içerisinde bol bol süt tüketilebilir. Süt vitamin ve yararlı besinler ile doludur. Ayrıca; D vitamini ve A vitamini açısından zengindir. Süt yulaf unu ile birlikte tüketilebilir.

Kilo Aldıran Meyveler

Avokado Kilo Aldırırmı?

Avokado, beslenme düzeni içerisine mutlaka dahil edilmelidir. Mümkünde her gün tüketilmesi önerilir. Sadece yarım avokado 140 kalori içerir. Ayrıca vitamin ve mineraller, E vitamini, folik asit ve potasyum gibi yararlı besinler içerir. Salatalara ya da yemeklere de eklenebilir.

Meyveler, özellikle tropikal meyveler kilo almaya yardımcı olabilir. Mango, muz, papaya ve ananas gibi şeker miktarı yüksek olan meyveler tüketilmelidir. Bu meyveyeler iştahın açılmasına yardımcı olurken şeker miktarını da artırır.

Kilo Almak İsteyenlerin Tüketmesi Gereken Besinler

Kepekli Ekmek Kilo Yapar mı?

Kepekli ekmek, sanılanın aksine kilo almaya yardımcı olur. Beslenme düzeni içerisinde beyaz ekmek yerine kepekli ekmek tüketilmesi önerilir. Kepekli tahıllar sağlıklı beslenilmesine yardımcı olurken aynı zamanda lif açısından da zengindir.

Kilo Almak İçin Yenmesi Gerekenler

Tereyağı Kilo Yapar mı?

Tereyağı, kalori açısından yüksek bir besindir. Kahvaltılarda tüketilebilir. Kilo almaya yardımcı olurken doymuş yağ açısından zengindir. Besleyici içeriği ile kilo alımını artırır.

Fındık Kilo Aldırır mı?

Kilo almak için fındık tüketimi de artırılmalıdır. Fındık yağlı bir besindir. Kilo alma sürecini hızlandırır. Gün içerisinde atıştırmalık olarak tüketilebilir. Aynı zamanda fındık lif açısında zengindir. Fındık gibi kuruyemişler bol bol tüketilebilir.

Kilo Almak İçin Peynir Tüketmek

Peynir de kilo almak için tüketilmesi gereken besinler arasındadır. Yemeklerde, salatalarda ya da kahvaltıda tüketilebilir. Tam yağlı süt ile yapılan peynirlerin tüketilmesi önerilir. Tam yağlı süt ve süt ürünleri yüksek protein içeriği ile kilo almayı kolaylaştırır. Bu nedenle peynir tüketiminin de artırılması önerilir.

Kilo Almak İçin Patates

Patates yüksek miktarda A vitamini içerir. Bu besin yüksek miktarda karbonhidrat içerir. Hızla kilo almak için bol bol tüketilebilir. Patates aynı zamanda protein ve lif açısından da zengindir. İyi miktarda C vitamini de içerir. Patates yemeklerde ve salatalarda bolca kullanılabilir. Aynı zamanda cilt sağlığı için de oldukça faydalı bir besindir.

Kilo vermek gibi kilo almak da zor bir süreçtir. Bu süreç içerisinde iken bazı besinlerin alımı artırılmalıdır. Özellikle protein ve karbonhidrat açısından zengin besinler tüketilmelidir. Ancak trans yağlardan her zaman kaçınılması gerekir. Bu tür yağlar kalp hastalıklarına yol açabilir. Soda gibi şekerli içecekler de tüketilebilir. Bu tür içecekler kilo alınmasını hızlandırır. Sağlıkla kilo almak için dengeli beslenilmeli ve fazla yağlı sağlıksız besimler tüketilmemelidir.

İstenilen kiloya ulaşmak için sabırlı olunmalıdır. Sağlıklı kilo almak zordur. Bu nedenle bu bahsedilen noktalara dikkat edilerek uygun diyet programları uygulanmalıdır. Egzersiz programları da yapılabilir.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.