KIŞ GÜNEŞİNE DİKKAT

Kışın da güneş kremi kullanmaya önem verin, çünkü cildin güneşe karşı hassasiyeti devam ediyor. SYORELL markası uzman dermatoloğu Nurdan Seda Kutlu Haytoğlu, özellikle kış sporları sevenlerin güneş kremi kullanımına çok daha fazla dikkat etmesi gerektiğini belirtiyor ve en güvenli güneş koruması hakkında bilgi veriyor.

 

Havaların soğuması ile güneşin etkisini yitirdiğini sanıyor ve bu sebeple güneş kremlerinizi bir dahaki yaza kadar rafa kaldırmayı düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz; çünkü bazı durumlarda UV ışınları kışın daha güçlü bile olabiliyor! Yaz-kış demeden güneş kremi kullanmanın hayati önem taşıdığına dikkat çeken SYORELL markası uzman dermatoloğu Nurdan Seda Kutlu Haytoğlu, soğuk havalarda cildinizin daha kuru ve daha hassas olabileceğine dikkat çekiyor.

 

Kış aylarında nem daha az olur ve rüzgârlı havalar cildinizin nem dengesi üzerinde olumsuz etki yaratır. Kuruluk, cilt yüzeyindeki kırışıklıkları ve ince çizgileri daha çok belirginleştirir. Kışın anti-aging ve yoğun nemlendirici etkili güneş koruyucular kullanmak cildinizin kaybettiği nemini geri kazanmasına yardımcı olabilir.

 

GÜNEŞ KORUYUCU DÖRT MEVSİM KULLANILMALI

Sıklıkla, güneş yanıklarıyla ilişkilendirilen UVB ışınları kışın azalıyor, ancak özellikle hava tabakasının daha inceldiği yüksek rakımlarda hala ciddi risk oluşturuyor. Üstelik karlı ortamda ışınların yansıması yüzde 80’e kadar da artıyor. Yani kışın azalan UVB ışınları yüksek rakımda yeniden artarken, bir de kar nedeniyle ışınlarının daha güçlü yansımasıyla risk katlanmış oluyor. Dolayısıyla kışın azalan UVB etkisi, yüksek rakımda ve karlı ortamda geçerli olmuyor. Kışın güneş yanıkları yaşanmasının nedeninin de bu olduğunu söyleyen Haytoğlu, sözlerine şöyle devam ediyor: “Bunlara ek olarak, erken deri yaşlanması ve deri kanseriyle ilişkili olan UVA ışınları bulutları kolayca geçerek, yıl boyunca aynı şiddette dünyaya ulaşıyor. Hatta camları dahi geçebildiği için iç mekân ve arabada bile risk oluşturuyor. Bu sebeple gerek erken deri yaşlanmasını gerekse cilt kanserini önlemek için dört mevsim boyunca, en az 30 SPF güneş koruyucu kullanmaya devam edilmeli. Nispeten daha ince derisi sebebiyle kolayca zarar görebilen göz çevresi ve dudaklar da katiyen ihmal edilmemeli.”

 

GÜNEŞ KREMİNDE EN GÜVENLİ VE EN KONFORLU FİLTRE:

YENİ MicNo FORM ÇİNKO OKSİT MİNERAL UV FİLTRE

Güneş korumasında kimyasal ve mineral olmak üzere iki tür filtre ön plana çıkıyor. Mineral filtreler, güvenilirliği ve geniş koruma spektrumuna sahip olması sebebiyle bebek, hamile, hassas ve lekeye yatkın ciltlerde daha çok tercih ediliyor. SYORELL markası uzman dermatoloğu Nurdan Seda Kutlu Haytoğlu, mineral filtrelerin yeni geliştirilen bir formundan söz ediyor ve sözlerine şunları ekliyor: “MicNo® form Çinko Oksit mineral UV filtre, güneş korumasında kullanılan ve Avrupa Birliği inovasyon ödüllü yeni bir teknoloji. Nano form kadar şeffaf, klasik çinko oksit form kadar da güvenli. Deri altına nüfuz etmeyen bir yapıda olan MicNo® form Çinko Oksit, cilt üzerinde beyazlık bırakmıyor ve görünmez bir kalkan oluşturuyor. Bu sayede UV ışınları; kimyasal filtrelerde olduğu gibi kimyasal bir tepkimeye girmeden, sadece cilt yüzeyine oturarak fiziksel bir bariyer görevi görüyor ve ışığı yansıtıyor. Dolayısıyla MicNo® form Çinko Oksit mineral filtreler, tüm cilt tipleri için çok daha güvenli ve sağlıklı bir koruma sunuyor.”

Hatta konuyu biraz daha teknik olarak açıklamak gerekirse, dünyada en geniş̧ spektrumda yani; 280nm- 420nm aralığında koruma sağlayan ve yüzey dağılımı en fazla olan bu MicNo® form Çinko Oksit, son derece hassas olan göz çevresi için bile nazik bir koruma sunuyor. Dudaklara uygulandığında ise yalanabilecek kadar da güvenilir. SYORELL markası olarak, hem çok daha güvenli hem de çok daha konforlu bir koruma için, güneş kremi seçerken bu özelliklere dikkat etmenizi öneriyoruz.

 

 

 

Aysha

Muhafazakar Moda ,Tesettürlü Bayan Kombinleri ,Kadın Sağlığı konulu aysha.com.tr sitesinin yöneticisidir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

istanbul escort bayan