Kısa Film Kolektifi Festivali Başladı!

Kısa film tutkunları için mart ayı oldukça keyifli geçmeye aday. Bunun en büyük sebebi ise İstanbul’da düzenlenen kısa film festivaliyle alakalı. Bu yıl 4. kez düzenlenen ve geleneksel bir hal alan kısa film festivali kapılarını ziyaretçilere açtı.

Düzenlenen üç yıl boyunca her festival yoğun ilgiyle karşılanmış olan kısa film festivalinin dördüncü düzenlenişinde de yine yoğun bir ilgi hakimdi. Çok sayıda kısa filmin yanı sıra kısa film hayranları, yönetmenler, senaristler ve yazarlar da festivalde buluştu.

64 Kısa Film

İstanbul Kadıköy’deki Kısa Film Kolektifi Festivali’nde toplam 64 kısa filmin izlenilebilir olarak yer aldığı aktarıldı. 64 Kısa film kendi içerisinde kategorize edildi.  Deneysel, animasyon, kurmaca ve belgesel türlerinde çekilen filmler afişleriyle de oldukça ilgi çekici bulundu.

Festival kapsamında sadece kısa filmler yer almıyor. Cosplay yarışma finali, makyaj sergisi ve atölyeleri de yine festival kapsamında yer alıyor.

Ek olarak sadece yetişkinlere değil çocuklar için de düzenlenmiş olan film seçkisinin yer aldığı aktarıldı. Bu sayede çocuklar da kısa film festivaline ilgi gösterebiliyor. Ebeveynler de çocukların sanata olan ilgisini arttırmak için festivale katılım göstermeyi tercih ediyor.

Ziyaret etmek isteyenler Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde ziyaret edebilirler. Etkinlikler ve festival 22 Mart 2019 tarihine kadar devam edecek. Kısa filme ilgi duyuyorsanız ve İstanbul’daysanız kaçırmamanız gereken 64 farklı eser sizleri bekliyor olacak.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.