KÖKLERİ GEÇMİŞE UZANAN RAMAZAN LEZZETLERİ THE RITZ-CARLTON, İSTANBUL’DA

İstanbul boğazının eşsiz manzarasına sahip The Ritz-Carlton, Istanbul, iftar menülerini Ramazan ayı boyunca misafirleriyle buluşturuyor. Anadolu mutfağının en gözde temsilcilerinden Atölye Restoran ve gösterişli balo salonunda kurulacak Ramazan sofralarına canlı fasıl dinletisi eşlik edecek.

 

Türkiye mutfağının doğudan batıya, güneyden kuzeye öne çıkan tatlarının bir deneyimle buluşturan Atölye Restoran, Ramazan ayına özel hazırladığı iftar menüleriyle akılda kalıcı anılar yaşatmaya hazırlanıyor. The Ritz-Carlton, İstanbul’un şefi Selami Güleryüz ve deneyimli mutfak ekibi tarafından hazırlanan üç farklı açık büfe iftar menüsü ve üç farklı iftar set menüsü, Atölye Restoran ve gösterişli balo salonunda canlı fasıl dinletisi eşliğinde sunuluyor.

 

Atölye’nin menüsü; peynir, zeytinyağlı dolma ve turşu çeşitlerinin yanı sıra çılbır, çerkez tavuğu, kuzu arnavut ciğeri ve daha birçok yöresel başlangıç ile misafirlerini karşılıyor. Sofra deneyiminin olmazsa olmazlarından çorba çeşitleri, iç pilavı, biryani pilavı, enginarlı tavuk, istim kebabı, mantarlı tavuk yahnisi, kasap köfte, saç kavurma ve daha pek çok lezzetiyle menü Türkiye’nin dört bir yanına kadar uzanıyor. Ramazan’ın gözde tatlarından fındıklı güllaç, fırın sütlaç, samsa, safranlı zerde, traliçe, cevizli baklava ve Türkiye mutfağının akıllara gelen birçok özel tatlısı gastronomi keşfine eşlik ediyor.

 

İstanbul’un en özel ve etkileyici lokasyonunda konumlanan, konforlu hizmet anlayışıyla fark yaratan The Ritz-Carlton, Istanbul, seçkin iftar ve sahur lezzetlerinin yer aldığı konaklama paketiyle de misafirlerine eşsiz bir Ramazan deneyimi sunuyor. Ramazan Ayı’nda misafirlerini iftarda ağırlamak isteyen şirketlere özel menüler de sunan The Ritz-Carlton, Istanbul, büyük gruplara da ev sahipliği yapıyor.

 

Atölye’nin Türk mutfağının en seçkin lezzetlerini bir araya getirdiği gastronomik bir şölen yaratan menüsüne İstanbul’un eşsiz manzarası eşlik ediyor. Dekorasyonu, günün enerjisini yakalayan dinamizmden ilham alıyor. Misafirperver ekibiyle Atölye, dünün izlerini bugünün modernizmiyle harmanlayarak gelenekselliğin önemli bir temsilcisi oluyor.

 

Aysha

Muhafazakar Moda ,Tesettürlü Bayan Kombinleri ,Kadın Sağlığı konulu aysha.com.tr sitesinin yöneticisidir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın