Konya Fashion Day İçin Geri Sayım

Dünya’nın çeşitli ülke ve önemli şehirlerinde yapılan moda haftaları gibi Türkiye’de de benzer moda haftaları düzenlenmeye devam ediyor.

Türkiye’de özellikle İstanbul, İzmir ve Antalya gibi şehirlerde moda haftaları düzenleniyor olsa da farklı illerde de moda haftaları görmek mümkün. Bu şehirlerden biri de Konya.

Konya’da İlk Düzenlenecek

Konya Fashion Day bu yıl ilk kez düzenlenecek ve sürdürülebilir moda haftası olması hedefleniyor. Bir süredir yapılan çalışmalar nihayet tamamlandı.

Daha önce belirtilen tarih olan 23 Şubat 2019’da gerçekleşecek olan Birinci Konya Moda Haftası Tuğçe Sarıkaya’nın sunumuyla gerçekleşecek.

Konya’daki moda haftasında çok sayıda ünlü ismi görmek de mümkün olacak. Bir çok tasarımcı, manken ve iş insanı 23 Şubat tarihinde Konya’da olacak. Organizasyona önemli firmaların da sponsor olduğu aktarıldı.

Yapılan açıklamalarda Konya’nın tanıtımı ve gelişimi için de önemli olduğu belirtilen Konya Fashion Day’in geleneksel hale getirilerek her yıl düzenlenmesi hedefleniyor. Şehirde ilk kez bu organizasyonun düzenlenmesine rağmen önemli isimlerin katılacağının belirtilmesi başarılı bir moda günü geçirilmesini sağlayacak en önemli etkenlerden biri. Bu da Konya’ya daha fazla dikkat çekmiş durumda.

Konya’daki moda haftası aynı zamanda bir çok şehir için de önemli bir örnek olacak. Genellikle Türkiye’nin merkez şehirleri olarak bahsedebileceğimiz şehirlerin dışında moda günleri pek fazla düzenlenmiyordu. Fakat Konya’nın bu girişimi ile birlikte önümüzdeki yıllarda Anadolu’da da sık şekilde moda haftası görmek mümkün olabilir.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.