Kültür Turlarına Katılım 2019’da 1 Milyonu Bulacak!

Türkiye’nin kültürel anlamdaki zenginliklerini tanıma adına bir çok kişi kültür turları yapmaya devam ediyor. Bu sayının 2019’da tarihi bir zirve yapacağına dair söylentiler ise gerçek olacak gibi.

Sebebi ise düzenlenen kampanyalar, tanıtımlar ve 2019’un ilk iki ayında yurt içi kültür turlarına gösterilen ilgi. Türkiye’nin neredeyse her şehrinde kültürel bir güzelliğinin olduğu tüm çevreler tarafından bilinse de geçtiğimiz yıllara bakıldığında kültürel geziye çıkan sayısı hep düşük rakamlarda kalıyordu.

Geçtiğimiz yıla bakıldığında bu rakam tüm zamanların en üst seviyesine ulaşmıştı. Yurt içi kültürel turlara katılan kişi sayısı yapılan açıklamayla 500 bin olarak bildirilmişti. 2019 ise bu sayının daha üst seviyelere çıkacağını gösteriyor.

FARKLI GÜZELLİKLER KEŞFEDİLİYOR!

Türkiye’de genellikle antik kentler ve müzeler ön plana çıksa da doğal güzelliklerinin bulunduğu çok fazla bölge var. Turizm şirketleri ise yeni güzellikler keşfederek daha çok bilinmeyen veya gidilmeyen yerlere yeni turlar düzenliyor. Türkiye’nin öne çıkan turizm firmalarının öncülük ettiği yeni keşifler kapsamında bir çok yerli turist bu yıl kültür ve doğa gezilerini arttıracak.

2019’DA 1 MİLYON KATILIMCI!

2019 Yılı ne kadar kültür turu katılımcısı ortaya çıkaracak merak konusu olmuş durumda. Turizm sektöründeki bir çok kişi bu yılın 1 milyon civarında katılımcı olabileceği düşüncesinde. Bunun iki farklı nedeninden bahsetmek mümkün. Yurt dışı turlarının kurdan kaynaklı maliyetin artması bunun önemli sebeplerinden biri. Tüm sebeplere dayalı olarak Turizm’de bu yılın fazlasıyla hareketli geçmesi bekleniyor.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.